Kırıkkale Haberleri > Güncel > Bildik’ten Gazetecilere Sazlı Sözlü Eğlence

Bildik’ten Gazetecilere Sazlı Sözlü Eğlence

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Kırıkkale’nin Sulakyurt İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte basın mensupları doyasıya eğlendiler.

Sulakyurt Belediyesi tarafından Kırıkkale’de çalışan basın mensuplarına yönelik bir restoranda düzenlenen etkinlikle basın çalışanları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Düzenlenen etkinlikle akşam yemeğinde bir araya gelen basın emekçileri, çalınan halk ezgileriyle hep birlikte eğlendiler.

Medya sektörünün öneminin altını çizen Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, “Yazının icadıyla başlayan insanlık tarihinde sizin mesleğinizde bir o kadar eski, geçtiğimiz yıllarda internet ve televizyonun gelişimiyle beraber sizin mesleğinize olan rağbette arttı. Bu yıllarda da sosyal iletişim alanındaki gelişim sebebiyle de daha da popüler hale geldi ve herkesin gözü sizin üzerinize çevrildi.” şeklinde konuştu.

Basının bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösterdiğini ifade eden Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, “Bu gösterge basınımızın topluma, toplumun basına verdiği değerle artar. Çünkü bugün basın mensupları bizlere toplumda yaşanan ve gelişen olaylarla aramızda bir köprü oluşturuyor. Bugün biz bir şeylerin haberini alıyoruz ama bu haberi sizlerin bizlere yansıttığı kadarıyla alıyoruz. Sizler ne kadar doğru dürüst işini yaparsanız işinizi bizlerde o kadar doğru dürüst bilgi ediniyoruz ve ona göre de toplumdan haberimiz oluyor. Ben inanıyorum ki Kırıkkale’de bizler çok şanslıyız, hepiniz çok iyi insanlarsınız, çok iyi arkadaşlarsınız ve hepiniz bu mesleği önemseyen insanlarsınız.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir