Kırıkkale Haberleri > Güncel > Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

16 Şehit Yakını ve Gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

Kırıkkale’de düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Teslim Töreni’nde 16 şehit yakını ile gaziye, madalya ve beratları teslim edildi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Teslim Töreni Kırıkkale Valiliği konferans salonunda düzenlendi. Düzenlenen törende berat ve madalyaların teslimi öncesi şehit ve gazilerin özgeçmişleri okundu ve Kur’an-ı Kerim tilaveti düzenlendi.

Törende 10 şehit ailesi ve 15 Temmuz gecesi yaralanan gaziler, Mustafa Erdoğan, Yenal Gündüz, İbrahim Yılmaz, Mustafa Albayrak, Ahmet Erdinç Türkmenoğlu ile Gazi Polis İsa Çağlıoğlu’na berat ve madalyaları teslim edildi. Tören duygulu dakikalara sahne oldu.

Teslim töreni öncesinde Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, “Başımızın tacı şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, bugün şehit yakınlarımız ve gazilerimiz için Türk Milletinin bir ferdi olarak yaşanabilecek en gururlu gün. Bugün burada milletimizden aldığı güç ile Türk devletinin almış olduğu bir kararla kendilerine ülkemiz ve milletimiz için yaptıkları fedakârlığın belgesi olarak şehit yakınlarımıza ve gazilerimize bir berat tevcih edilecek, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve onun adına. Bu öyle bir belge ki belki bundan seneler sonra şehitlerimizin ve gazilerimizin çocukları, kardeşleri, yeğenleri, bu haklı gururu ifade edecektir. Rabb’imden bir kez daha bütün şehitlerimize rahmet ile muamelede bulunmasını diliyorum. Şehit yakınlarımıza yapmış oldukları fedakârlıklardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Gazilerimiz de şehit olmak arzusuyla yola çıkmışlardı ama en az o kadar değerli bir unvan nasip oldu, aramızda olan gazilerimize de şükranlarımı ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir