Kırıkkale Haberleri > Güncel > Pembe Aslında Siyahtır

Pembe Aslında Siyahtır

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı İstanbul Tiyatro Balans Grubu tarafından “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu, Keskin Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda sahnelendi.

Öğrenciler tarafından beğeni gören oyununda, madde bağımlılığı ve bunun toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulanırken profesyonel tiyatrocuların rol aldığı oyun öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi.

Keskin Kaymakamı Muammer Köken,  “İstanbul Tiyatro Balans Grubunun, “öğrencilere yönelik sahnelediği oyunda uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıkların gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkiler anlatılırken, uyuşturucu ve tüm bağımlılık yapan maddeler gençlerimiz, toplumumuz ve geleceğimiz için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Ülkemizde ne yazık ki bu illetin pençesine esir olmuş gençlerimiz ve onların gözü yaşlı aileleri bulunmaktadır. Gençlere ve çocuklarımıza uyuşturucu maddelerden uzak durmaları, daha sağlıklı bir yaşam için aileleriyle olan bağlarını güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla bu tiyatro grubunu tercih ettik. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha güzel bir yaşamlarına katkı sunabileceğini düşündüğümüz bu tür etkinliklerin düzenlemesi devam edecektir dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir