Kırıkkale Haberleri > Güncel > Yüreğimiz Mehmetçikle birlikte

Yüreğimiz Mehmetçikle birlikte

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı sayın Ahmet VARLI’nın TSK tarafından Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatına ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Ülkemizin iç ve dış güvenliğini ve milletin huzurunu tehdit eden terör örgütlerini bertaraf etmek üzere, 20 Ocak Cumartesi günü saat: 17:00 ’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik olarak “Zeytin Dalı Harekatı” adıyla bir operasyon başlatılmıştır. Sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör kuşağını engellemek ülkemizin en meşru haklarındandır. Bizler, Türk milleti olarak tek yürek olmuş halde, kahraman ordumuzun bu harekâttan dünyaya örnek teşkil edecek bir sonuç alması dileğiyle başarılı ve kalıcı bir sonuç için dua ediyoruz.  Mehmetçiğimizin kayıp vermeden zafer haberleriyle dönmesi en büyük arzumuz.

 

Ülkemizi, 600 kilometreye yakın hudut şeridini teröristlerle paylaşmaya zorlayan, ileriye dönük olarak da daha karanlık emellerini hayata geçirme planındaki unsurların bu projelerine çok büyük bir darbe vuran Zeytin Dalı Harekatı aynı zamanda operasyonların sürdürüldüğü bölgede terör örgütlerinin zulmüne terkedilmiş, dayanağı ve umudu tükenmiş mazlumlara da ay yıldızın gölgesinde olmanın huzurunu hatırlatmıştır.  Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türkiye’nin sınır güvenliğinin teminini, terör tehlikesini ortadan kaldırmayı ve bölgede yaşayan sivilleri terör tehditlerinden korumayı amaçlayan bu haklı mücadelede yüreğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birliktedir. Dileğimiz, kahraman askerlerimizin zaferi ve yurda sağ salim dönüşleridir. Zeytin Dalı Harekatı sayesinde sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak tesisini temenni ediyoruz.

 

Ahmet VARLI

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Ba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir