Halil Öztürk TBMM’de Kırıkkale’li Çiftçilerin Sorunları Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Gündem 71 Editörü • 8 Temmuz 2024 19:01
Halil Öztürk TBMM’de Kırıkkale’li Çiftçilerin Sorunları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı’nın sayın İbrahim Yumaklı’nın yanıtlaması adına TBMM Başkanlığı’na vermiş olduğu yazılı soru önergesi ile alakalı basın açıklaması yaptı.

Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada MHP’li Öztürk şu ifadelere yer verdi;

Kırıkkaleli çiftçilerimizin hasat zamanı başladı. Allah hayırlı bol bereketli ürünler nasip etsin. Çiftçilerimizin bu süreçte yaşadığı zorlukların sıkıntıların ve kuraklığın farkındayız zira Kırıkkaleli çiftçilerin talepleri sıkıntılarını dinleyen ve dile getiren tek makam biziz onların dertlerine derman olacak olan da biziz. Bu minvalde kuraklıktan dolayı yaşanan ürünlerin verimindeki düşüş ve artan maliyetlerden dolayı çiftçilerimizin sorunlarıyla alakalı Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi genel müdürlüğü ve Ziraat Bankası Genel müdürlüğü nezdinde görüşmeleri sağlarken çiftçilerimizin en temel sorunlarından olan TMO genel müdürlüğünün yaptığı ödeme ile çiftçilerimizin ziraat bankasına olan kredi ödemeleri arasındaki zaman farkından dolayı gecikmeye düşmeleri, kırmızı listeye alınmaları gibi durumların yaşanmaması ve kuraklıktan kaynaklanan zararların karşılanması adına Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına soru önergemizi verdik. Bu konuyla alakalı çalışmalarımıza devam edeceğiz.

450156133_1047275183427728_6271534719848869078_n Halil Öztürk TBMM'de Kırıkkale'li Çiftçilerin Sorunları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!