Halil Öztürk’ten Merih Demiral’a Destek; ‘UEFA, Türk Düşmanlığını Bırakmalıdır’
Gündem 71 Editörü • 3 Temmuz 2024 13:18
Halil Öztürk’ten Merih Demiral’a Destek; ‘UEFA, Türk Düşmanlığını Bırakmalıdır’

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Avusturya-Türkiye maçında Bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a UEFA tarafından soruşturma açılmasına sert tepki gösterdi.

EURO 2024 son 16 karşılaşmasında Avusturya ile karşı karşıya gelen A Milli takımımızda Merih Demiral attığı gol sonrası sevincini paylaşırken Türklüğün asırlardan beri sembolü olan Bozkurt’u yapmıştır. UEFA’nın daha sabahında Merih Demiral için soruşturma başlatması asla kabul edilemez.

UEFA; tarafsızlığını muhafaza etmesi gereken uluslararası kuruluştur.

UEFA, Tarafsız Olmalıdır

Uluslararası alandaki Türk ve Türkiye düşmanlarına payandalık yapmaya kalkan UEFA aklını başına almalıdır, kimse Türkiye’yi karşısına almaya kalkmamalıdır. Türkiye’nin başarısını ve yenilgiyi hazmedemeyenlerle, ırkçılarla, faşistlerle, bir olmaya kalkan UEFA bu yoldan derhal dönmelidir. Bozkurt bir siyasi sembol olmayıp Türk milletinin milli sembolüdür.

Kimsenin sevincimizi kursağımızda koymasına milli gururu yaşamamıza engel olmasına izin vermeyiz.

İçerden ve dışardan Merih Demiral’a karşı yapılan saldırıları görüyoruz ancak kimse de şunu unutmasın Merih Demiral yalnız değildir 85 milyonluk Türkiye ve 250 milyonluk Türk Dünyası kardeşinin yanındadır.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!