İsmailoğulları, MHP Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Görevini Bıraktı
Gündem 71 Editörü • 12 Mart 2023 00:28
İsmailoğulları, MHP Kırıkkale Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Görevini Bıraktı

Milliyetçi Hareket Partisi Aile ve Kadın Komisyonu Başkanı Av. Melike Boran İsmailoğulları, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim nedeniyle görevini bıraktı.

İsmailoğulları’na görev süresince teşekkür eden MHP İl Başkanı Murat Abalı, “Başkanımıza Milletvekilliği aday adaylığı yolunda başarı temenni ederim” dedi.

SİYASİ ARENA HAREKETLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi için 14 Mayıs’ı işaret etmesi ve Yüksek Seçim Kurulu’nun onayladığı süreç kapsamında siyasette hareketli günler yaşanıyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de belirlenen süre içerisinde görevlerinde istifa ederek Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunacak olanlar görevlerinden istifa etmeye başladı.

İSTİFAYI BAŞKAN ABALI DUYURDU

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatında yaklaşık 2,5 yıldır Aile ve Kadın Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan Av. Melike Boran İsmailoğulları, kendisine siyasi arenada farklı bir pencere açmaya hazırlanıyor. 14 Mayıs seçimleri kapsamında İsmailoğulları, başkanlık görevinden istifa etti. İstifayı duyuran MHP İl Başkanı Murat Abalı, “Başkanımıza ve ekibine görev süresi boyunca yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Milletvekilliği yolunda kendisine başarı temenni ederim” dedi.

TBMM’DE DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE OLACAĞIZ

Cumhur İttifakı’nın seçime her zaman hazır olduğunu vurgulayan Abalı, 14 Mayıs’ta vatan ve millet şuuruyla yeniden iktidar olacaklarını vurguladı. TBMM’de temsil noktasında MHP’nin en güçlü şekilde temsil edileceğine inançlarının sonsuz olduğunu vurgulayan Abalı, “İnşallah Kırıkkale’den de TBMM’ye çok güçlü şekilde Milletvekilleri göndereceğiz. Bu yolda aday adayı olan herkese başarılar dilerim. MHP olarak bütün aday adaylarımızın, üyelerimizin yanlarındayız” şeklinde konuştu.

İSMAİLOĞULLARI’NA BAŞARI TEMENNİ ETTİ

Abalı, “Partimizde 2,5 yıldır başarılı bir şekilde Aile ve Kadın Komisyonu Başkanlığını yürüten yol arkadaşımız, Keskinli hemşerimiz Av. Melike Boran İsmailoğulları Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmiştir. Göstermiş olduğu özverili çalışmaları için şehrimiz ve şahsım adına teşekkürü bir borç biliyorum. Kararının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Girdiği bu yolda Rabbim utandırmasın” şeklinde konuştu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!