Kırıkkale’de Su Arıtma Tesisine Büyük Yatırım
Gündem 71 Editörü • 9 Temmuz 2024 20:04
Kırıkkale’de Su Arıtma Tesisine Büyük Yatırım

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, Hasandede Mahallesi’ndeki Su Arıtma Tesisi çalışmalarını yerinde inceledi

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, Hasandede Mahallesi’nde bulunan Su Arıtma Tesisinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Önal, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, son 1,5 ayda altyapıya 15 milyon liralık yatırım yapıldığını duyurdu.

Başkan Önal, açıklamasında arıtma tesisi kaynaklı su kesintilerinin tamamen sona erdiğini belirtti. Ancak, eski su borularının neden olduğu patlakların önüne geçmek için ekip sayısının iki katına çıkarıldığını ifade etti. Önal, “Su borularındaki patlakların hızlıca onarılması için ekiplerimizi güçlendirdik. Ayrıca, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden alınan destek ve projelerle bir buçuk ayda altyapıya 15 milyon lira yatırım yaptık” dedi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, arıtma tesisi ve su yatırımları hakkında bilgi veren Başkan Önal, şunları söyledi: “Hasandede’de bulunan Su Arıtma tesisindeyiz. Geçen hafta MV2 hattında büyük çapta yaklaşık yedi buçuk yıldır devam eden su kaçağını İSKİ, Yeşil Vadi ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin üstün gayretiyle tamir ettik. Bu tamirat sayesinde aylık yaklaşık 2,5 milyon lira değerinde enerji ve su israfını önledik. Ayrıca, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden temin edilen yedek motorları sisteme entegre ediyoruz. Ana motorlarda arıza olması durumunda yedek motorlar devreye girerek Kırıkkale’nin su sıkıntısı yaşamamasını sağlayacak.”

Başkan Önal, Kırıkkale Belediyesi’nin altyapı projelerinde hız kesmeden çalışmalarını sürdüreceğini ve vatandaşların su ihtiyaçlarını kesintisiz karşılamak için tüm önlemlerin alındığını belirtti. Altyapı yatırımlarıyla Kırıkkale’nin su sorunlarının köklü çözümlere kavuşacağını vurgulayan Önal, bölge halkına verdikleri destek için teşekkür etti.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!