Kırıkkale’den Kurban Bayramı Tatilinde 80 Bin Araç Geçti
Gündem 71 Editörü • 19 Haziran 2024 20:40
Kırıkkale’den Kurban Bayramı Tatilinde 80 Bin Araç Geçti

Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından biri olan ve 43 ilin bağlantı noktası olarak bilinen “kilit kavşak” Kırıkkale’de, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçen araç sayısı 12 binden 80 bine kadar çıktı.

Bayramın ilk gününde, kara yolundaki hareketlilik havadan görüntülendi ve trafiğin akıcı şekilde ilerlediği gözlemlendi.

Vali Mehmet Makas, AK Parti Milletvekili Mustafa Kaplan ve Belediye Başkanı Ahmet Önal uygulama noktasını ziyaret etti. Trafik denetimlerine katılan Vali Makas, durdurulan araçlardaki vatandaşların bayramını tebrik ederek, emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas gazetecilere yaptığı açıklamada, 43 ilin geçiş güzergahı olarak bilinen “kilit kavşak” Kırıkkale’de, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla kara yolundaki araç geçişinin yaklaşık 12 binden 80 bine kadar çıktığını söyledi. Arife günü, perşembe ve cuma günlerin de yoğun araç trafiğinin yaşandığını ifade eden Vali Makas, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte yoğunluğun azaldığını, akşam serinliğiyle birlikte ise yeniden arttığını söyledi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!