Kırıkkale’li Hayırsever İş İnsanı Sadettin Saran ‘Gönlü Zengin 50 İş İnsanı’ Arasında
Gündem 71 Editörü • 3 Temmuz 2024 14:35
Kırıkkale’li Hayırsever İş İnsanı Sadettin Saran ‘Gönlü Zengin 50 İş İnsanı’ Arasında

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Capital Dergisi’nin gerçekleştirdiği “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı Araştırması”nda bu yıl da yer aldı.

10 yılda yapılan bağışlarını %60 artıran Saran Group bu alanda Türkiye’de 2. oldu.

Capital Dergisi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği “Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırmasındaki hayırsever şirketler ve liderleri belirlendi. Kırıkkale’li hayırsever iş adamı Sadettin Saran’da listede yer aldı.

Capital Dergisi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği “Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırmasındaki hayırsever şirketler ve liderleri, dünyada ve Türkiye’de artan sosyal eşitsizliğe çare bulmak için çalışıyor.

Odaklarında ise gençler, kadınlar ve hassas gruplar ilk sıralarda yer alıyor.

2023 yılında gerçekleştirdikleri bağış tutarına göre belirlenen “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı “ araştırmasının ilk 3’ünde; 6 milyon 382 bin TL ile Koç Ailesi ilk sırada yer alırken, 5 milyon TL ile Baykar ikinci, 1 milyon 906 bin TL ile Tuncay Özilhan (Anadolu Grubu) bulunuyor.

Listede her yıl olduğu gibi bu yıl da yer alan bir başka isim ise Kırıkkaleli İş İnsanı Sadettin Saran (Saran Holding) oldu.

Saran Holding’ten yapılan paylaşımda, “

Capital dergisinin, bu yıl 12.sini hazırladığı “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırmasında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yerimizi aldık. Üstelik 10 yılda yapılan bağışlarımızı %60 artırarak bu alanda Türkiye’de 2. olduk. “Kazandığını Topluma Geri Verme” bilinciyle, her geçen gün gençlere ve ülkemize katkı sunmaktan gurur duyuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!