Kırıkkalgücü Teknik Direktör Ercümend Çoşkundere İle Anlaştı
Gündem 71 Editörü • 15 Haziran 2024 06:58
Kırıkkalgücü Teknik Direktör Ercümend Çoşkundere İle Anlaştı

Kırıkkalegücü Futbol Klübü yeni yönetimi ile birlikte teknik direktörde değişikliğe giderek kariyeri başarılarla dolu, teknik direktör Ercümend Coşkundere ile resmi olarak anlaştı.

Konu ile ilgili Kırıkkalegücü Futbol Klübü Başkanı Adnan Duman yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Kulübümüz, kariyeri başarılarla dolu, teknik direktör Ercümend Coşkundere ile resmi olarak anlaşma sağlamıştır!

Futbol konusunda tartışmasız bir duayen olan Ercümend Hocamızın liderliğinde, takımımızın zaferlerle dolu yeni bir döneme adım atacağına gönülden inanıyoruz. Onun bilgi, tecrübe ve vizyonu, kulübümüzü yeniden zirveye taşıyacak.

Hoş geldin, Ercümend Coşkundere! Kulübümüze ve taraftarlarımıza getireceğin yeni zaferleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ayrıca, eski teknik direktörümüz Nihat Baran’a özverili çalışmaları ve kulübümüze olan katkıları için sonsuz teşekkürlerimizi sunar, kendisine gelecekteki kariyerinde başarılar dileriz.

ERCÜMEND COŞKUNDERE KİMDİR?

Tam adı Ercümend Hülakü Coşkundere olan teknik direktör, Samsun’un Çarşamba ilçesinde 10 Eylül 1963 yılında dünyaya geldi.

Eski bir futbolcu olan Coşkundere, kariyerine 1984 yılında Samsunspor’da başladı. Burada 7 sezon forma giyip iki kez 1. Lig şampiyonluğu yaşamıştır. Daha sonra Zonguldakspor, Kadıköyspor ve Ispartaspor’da oynayarak profesyonel kariyerini noktaladı.

Futbolculuğun ardından antrenörlüğe adım atan Ercümend Coşkundere, ilk olarak 1997’de Çarşambaspor’da antrenörlük yaptı. 2008-09 sezonunda ise ilk kez teknik direktörlük görevini üstlenerek Samsunspor’u çalıştırdı. Ardından sırasıyla Çerkezköyspor, Malatyaspor, Fatih Karagümrük, Sakaryaspor, Ümraniyespor, Kırşehir Belediyespor ve son olarak Düzcespor’u çalıştırdı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!