Meteoroloji’den Kırıkkale Dahil Çok Sayıda İlde Kuvvetli Yağış Uyarısı
Gündem 71 Editörü • 11 Temmuz 2024 10:39
Meteoroloji’den Kırıkkale Dahil Çok Sayıda İlde Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 11 Temmuz Perşembe gününe ilişkin hava durumu raporunu yayımladı.

Son rapora göre Kastamonu, Çorum, Çankırı, İstanbul çevreleri ile Kırıkkale’nin kuzey kesimleri ve Ankara’nın kuzey ve doğusunda kuvvetli sağanak yağış etkili olacak.

Hava sıcaklıklarının ise yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son tahminlere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Karadeniz’in iç kesimleri ile Rize, Ardahan, Kars çevreleri ve Trabzon’un doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Yağışların; Kastamonu, Çorum, Çankırı, İstanbul çevreleri ile Kırıkkale’nin kuzey kesimleri ve Ankara’nın kuzey ve doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Screenshot_2024-07-11-10-26-31-601_com.android.chrome-edit Meteoroloji'den Kırıkkale Dahil Çok Sayıda İlde Kuvvetli Yağış Uyarısı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!