Mikail Başer Kimdir? (Enerji Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı)
Gündem 71 Editörü ● 9 Aralık 2020 10:15
Mikail Başer Kimdir? (Enerji Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı)
Paylaş

Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer biyografisi sizler için derledik.

22/10/1972 tarihinde Kırıkkale’nin Çullu Köyünde dünyaya gelen BAŞER, İlköğretimini Çullu İlköğretim Okulunda,Orta ve Lise Eğitimini Kırıkkale İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır.

Vatani görevini Trabzon’da yapan BAŞER, 05/12/1997 tarihinde MKE Mühimmat Fabrikası’nda işe başlamış olup, halen aynı fabrikada çalışmasına devam etmektedir. Aynı zamanda Çullu Gençlik Spor Kulübünün kurulmasında öncülük etmiş, Kurucu Kulüp Başkanı olarak görev yapmış ve son yapılan kongrede yeniden kulüp başkanı olarak seçilmiştir. Halen bu görevi yürütmektedir.

2012 yılında Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şubesinin Olağan Genel Kurulunda, Yönetim Kuruluna seçilerek,Disiplin Kurulu Başkanlık görevini yürüttü.

2.Olağan Genel Kurulunda tekrardan Yönetim Kuruluna seçilen BAŞER, aynı zamanda Denetleme Kurulu Başkanlık görevini yürüttü.

Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şubesinin 18/10/2014 tarihinde yaptığı, 3.Olağan Genel Kurulunda,Şube Başkanı adayı olarak girdiği seçimden başarı ile çıkarak Şube başkanı seçilen Başer, aynı dönem içerisinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulundan da güven tazeleyerek başarı ile çıkmıştır.

03/11/2018 tarihinde yapılan 4.Olağan Genel Kurulu Seçimlerine Şube Başkan adayı olarak giren BAŞER, bu seçimden de başarı ile çıkarak,Şube Başkanlık görevine tekrar seçilmiştir.

Halen Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı olarak görevini layıkıyla yerine getiren BAŞER, Enerji Bir-Sen Genel Merkezinin 2019 Yılında yapmış olduğu Olağan Genel Kurulunda, Memur-Sen Konfederasyonunun “Üst Kurul Delegesi” olarak seçilmiştir.

BAŞER evli ve 2 çocuk babasıdır.

Gündem 71 Biyografi

Kırıkkale Haberlerini Sosyal Ağlarda
Takip Edin!