SİNERJİ’den Bir İlk; Kırıkkale’nin İlk ve Tek AR-GE Merkezi Kuruldu
Gündem 71 Editörü • 22 Aralık 2022 23:21
SİNERJİ’den Bir İlk; Kırıkkale’nin İlk ve Tek AR-GE Merkezi Kuruldu

Silah ve mühimmat alanında birçok proje geliştiren Sinerji yine bir ilke imza attı. Kırıkkale’nin ilk ve tek Ar-Ge Merkezi bugün yapılan törenle resmi olarak kuruldu.

Büyük mücadeleler vererek üst düzey bir çabaya sahne olan hazırlık ve denetim sürecini başarıyla atlatan Sinerji, İzmir’de gerçekleşen AR-GE ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde AR-GE Merkezi Belgesini aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı törende, AR-GE Merkezi Belgesini Operasyon ve Süreç Geliştirme Müdürü Ender Büken aldı. Büken yaptığı açıklamada “Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Belgeyi almak her ne kadar zor olsa da bu yolun en kolay aşamasıydı. Bundan sonraki süreçte Kırıkkale’nin göz bebeği Sinerji çatısı altında AR-GE Merkezimizin gücüyle daha çok projeye imza atarak hem Kırıkkale’nin hem de ülkemizin bu alanda neler yapabileceğini tüm dünyaya kanıtlayacağız” dedi.

Sinerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman ise Ender Büken’i telefonla arayıp tebrik ederek, “Kırıkkalemize AR-GE Merkezi sözünü vermiştik ve çok uzatmadan bu sözü tuttuk. Bu çatı altında mühendis arkadaşlarımızla çalışarak büyük projeler gerçekleştirmenin hayal olmadığını bu başarı ile gösterdik. Sıra AR-GE Merkezimizin yapacağı projelerde onları da gerçekleştirerek el birliği ile Kırıkkale’yi hak ettiği noktaya taşıyacağız” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!