11.Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi
Gündem 71 Editörü • 27 Ekim 2019 21:57
11.Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümü münasebeti ile Dinek Dağı zirvesine “11. Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Kırıkkale Valiliği  koordinesinde gerçekleştirilen yürüyüşe, Vali Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Ali Durmuş, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Balışeyh Kaymakam Vekili Kübra Kaplan, Sulakyurt Kaymakamı Gökhan Dolaş, İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri, Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Milli Eğitime bağlı okulların öğrencileri, Spor kulüpleri, Sporcular ve davetliler katıldı.

İlimizin en yüksek dağı olan bin 744 metre yüksekliğindeki Dinek Dağı’na yürüyüş saat 10:00’da başladı. Yaklaşık bine yakın davetli Dinek Dağı’nın zirvesine ulaşmak için yürüdü. Zirveye ulaşıldığında yapılan saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşımızın ardından, Vali Yunus Sezer tarafından Zirve Defteri imzalandı. Daha sonra bir konuşma yapan Vali Sezer, “ Milli mücadele şuuru üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ıncı yılını kutluyoruz. Bugün Dinek Dağı zirvesine tırmanış gibi 2023 hedeflerine de her gün biraz daha güçlenerek ilerliyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz “ dedi.

Daha sonra zirvede, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için bu vatan uğruna canlarını seve seve  feda eden tüm şehitlerimiz için dua edildi. Yürüyüşe katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Sezer, Dinek Dağının eteklerine de fidan dikimini gerçekleştirdi. Vali Sezer ve beraberindekiler zirve inişi sonrası birlikte Beyobası Köyüne geldi. Beyobası köyünde kurulan etkinlik alanında, Mehteran Takımı söylediği marşlarla etkinliğe katılanları coştururken, gençlerde davul zurna eşliğinde oynayıp halay çektiler. Program katılımcılara sunulan yemek ikramının ardından sona erdi.

dinek-dagi-yuruyusu-1 11.Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi dinek-dagi-yuruyusu-2 11.Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi dinek-dagi-yuruyusu-3 11.Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi dinek-dagi-yuruyusu-4 11.Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!