16 Aylık Süre, 30 Araç, 3,5 Milyonluk Yatırım
Gündem 71 Editörü • 18 Eylül 2020 14:18
16 Aylık Süre, 30 Araç, 3,5 Milyonluk Yatırım

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz göreve geldiğinden bu güne kadar geçen 16 aylık süre zarfında hizmet filosuna daha etkili ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla alınan ve hibe edilen 30 yeni aracın tanıtımını gerçekleştirdi.

HAYIRLI OLSUN

Yahşihan meydanında Milletvekili Halil Öztürk’ünde katılımı ile gerçekleşen araç tanıtımında kurban kesilerek dualar edildi. Yahşihan halkına daha etkili ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla alınan ve hibe edilen 30 adet araç yaklaşık 3,5 milyona mal olurken, filoya kazandırılan araçlar Yahşihan meydanında hilal şeklinde dizilerek vatandaşlara sergilendi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz araçlar hakkında Milletvekili Halil Öztürk’e tek tek bilgiler verdi. Türkyılmaz, “16 Aylık süre, 30 araç 3,5 milyona yakın bir yatırım. Belediyemizin yeni hizmet araçları hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz konuşmasının devamında, “16 ay gibi bir sürede 30 araç temininde bulunduk. Bunların çoğu hibe olarak belediyemize dahil edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldığımız araçlarımız var. Bir tanede belediyemiz öz kaynakları ile aldığımız bir aracımız mevcut. İnşallah 5 yılın sonunda ilçemizde araç sıkıntısı kalmayacak. Burada bugün araç tanıtımını gerçekleştiriyoruz. 29 Ekimde ilçemizde 2 park daha bitirmiş olacağız. Belediyemiz Çevre ve Koruma Müdürlüğü binamız, Fen İşleri Müdürlüğü binası ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü binası da 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile ilçemizin hizmetinde bulunacağını buradan tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Tekrardan tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Altyapıdan bunalmış olan hemşehrilerimizden de özür diliyor ve biraz daha sabırlı olmalarını önemle rica ediyorum. Sayın vekilimiz Halil Öztürk’e programımıza katılımlarından dolayı ve büyük desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PROFESYONELCE YÖNETİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk yapmış olduğu açıklamasında, “Bugün benim için gurur verici bir gün. Yaklaşık 16 aylık bir süre zarfında Yahşihan Belediye Başkanımız Sayın Osman Türkyılmaz benim bile tahminimin ötesindeki bir sayıda, 30 adet belediye hizmet aracını belediyenin öz kaynakları ve yardımlarla karşılamış durumda. 30 belediye aracı 16 aylık bir süre zarfında alındığına göre sanırım 5 yıllık bir dönem bitiminde Yahşihan Belediye aracı il belediyesi aracından daha fazla bir araca ulaşacağı itibarını bizde yaratıyor. Buda Yahşihan’a hizmet noktasında önemli bir cesarettir. O bakımdan ben Belediye Başkanımız Sayın Osman Türkyılmaz’ı kutluyorum. Ben Milletvekiliniz olarak sizler vasıtası ile Yahşihan halkına önümüzdeki kısa süre içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yol süpürme aracının hibe edilmesi noktasında yardımlarda bulunacağımı da bildirmek istiyorum. Ayrıca belediye başkanımızdan az önce sözünü aldık. Kendisi belediyeye 3 tanede kamyon kazandıracak ve Yahşihan’ın hizmetine sunacaktır. Ben sizlerin huzurunda profesyonelce bu belediye yönetimini yürüten belediye başkanımıza ve birim amirlerine teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

TÜKETEN BELEDİYE DEĞİL, ÜRETEN BELEDİYE

Milliyetçi Hareket Partisi Yahşihan İlçe Başkanı Yılmaz Aydın araç tanıtımında gerçekleştirmiş olduğu açıklamasında, “Açılışımıza katıldığı için yiğit vekilim Sayın Halil Öztürk’e çok teşekkür ediyorum. Osman Başkanımıza da ayrıyeten ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum. Çünkü belediyemiz tüketen belediyecilikten artık çıkmış, üretken belediyeciliğe geçmiştir. Üretken belediyeciliğin ne demek olduğunu görüyorsunuz. 30 tane hibe araç yaklaşık 3,5 milyondur. Bu belediyemizin ve devletimizin kasasından çıkmamıştır. Osman başkanımız sayesinde olmuştur. Başkanımıza ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!