2022’de Danimarka Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 30 Ağustos 2022 15:02
2022’de Danimarka Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize randevusu, gerekli evraklarla birlikte vize işlemlerinin tamamlanması için ilgili ülkenin dış temsilcilikleri veya aracı kurumlarıyla yapılan görüşmelerdir. Danimarka vize başvurusunun yapılması için aracı kurumdan vize randevusu alınmalı ve randevu zamanında aracı kurumun vize başvuru merkezine gidilmelidir.

Vize randevusu vizem.net vize destek hattı aranarak veya ilgili kurumun resmi web sitesi üzerinden alınabilir. 

Danimarka Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Şart Mıdır?

Danimarka vize başvurusu için randevu almak, gerekli evrakların teslimi ve biyometri işlemlerinin yapılabilmesi için, şarttır.

Danimarka Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Danimarka vize randevusu yetkili aracı kurum olan VFS Global’in resmi sitesi üzerinden online olarak alınabilir. VFS Global Danimarka randevu alma işlemlerinde öncelikle VFS Global için bir hesap oluşturulması gerekmektedir. VFS Global internet sitesi üzerinde hesapaçtıktan sonra hesap mail üzerinden aktive edilmelidir; ardından VFS Global https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/dnk/ sitesinden giriş yapılmalı ve yeni randevu alma kısmına tıklanmalıdır. Randevu için vize ve başvuru sahibinin bilgileri girilmelidir. Bilgileri girildikten sonra devam edilerek, VFS Danimarka randevusu oluşturma işlemi tamamlanmalıdır.

Online kullanımı gerçekleştiremeyen kişiler vize randevu telefonunu arayarak randevu alabilir.

Danimarka Konsolosluğu’ndan Vize Randevusu Alınır Mı?

Danimarka Konsolosluğundan vize randevusu alınmamaktadır. Danimarka için Türkiye’den vize randevuları aracı kurum vize başvuru merkezlerinden verilmektedir.

Aracı kurum olan VFS Global Danimarka randevu alma işlemlerinde online olarak hizmet vermektedir. Danimarka için vize randevusu alındıktan sonra vize başvuru işlemleri Danimarka vize başvuru merkezi olan VFS Global vize başvuru merkezinde yapılmalı ve vize işlemleri tamamlanmalıdır.

Danimarka Vize Başvurusu İçin Randevu Alma İşlemi Ücretli Midir?

Danimarka vize başvurusu için randevu alma işlemi ücretli değildir. Randevu oluşturma işlemi için ücret talep eden kişi ve kurumlara kesinlikle itibar edilmemelidir.

Danimarka Vizesi Başvuru Randevusu İptal Edilebilir Mi?

Danimarka vizesi başvuru randevusu iptal edilebilir. Vize başvurusu iptal işlemi aracı kurum olan VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilir.

Danışmanlık hizmeti alınarak başvurulan Danimarka vizelerinde, randevu iptali veya değişikliği için ilgili vize danışmanın mail veya telefon yoluyla bilgilendirilmesi yeterli olmaktadır.

Danimarka Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Danimarka vize randevusuna gidilmezse randevu otomatik olarak iptal olur. Danimarka vize başvuru randevusuna gidilmediği takdirde yeni bir Danimarka vize randevusu alınması gerekmektedir.

Randevu Almadan Danimarka Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Evet, randevu almadan Danimarka vize başvurusu yapılabilir. Başvuru sahiplerinin son 5 yıl içinde almış oldukları bir Schengen vizesi varsa, Danimarka vize başvurusu işlemleri randevu almadan da yapılabilmektedir.

Randevusuz Danimarka vize başvuru işlemleri Vizem.net danışmanlığı ile gerçekleştirilebilir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış kişiler Danimarka vizesi evraklarını İstanbul ataşehir vize başvuru ofisine göndererek randevusuz bir şekilde vize başvurusu yapabilir. 

Danimarka Vize Randevusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Danimarka vize randevusunda vize için gerekli olan evraklar vize memuruna teslim edilir, parmak izi ve fotoğraf gibi biyometri işlemleri yapılır ve vize harcı ödenir. Biyometri işlemlerinde parmak izinin okunması için parmaklarda herhangi bir kesik veya parmak izi okunmasını engelleyici bir unsur olmamalıdır. Son 5 yılda bir Schengen vizesi alındıysa biyometri işlemleri zaten yapılmış olduğu için tekrarlanmasına gerek yoktur. 

Kırıkkale’den Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Kırıkkale’de biyometri işlemlerinin tamamlanacağı vize merkezi bulunmadığından Danimarka vize randevuları Ankara VFS Global vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilebilir.