26 İlin Adayı Belli Oluyor
Gündem 71 Editörü • 7 Ocak 2024 14:40
26 İlin Adayı Belli Oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adayını açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Sevgili Istanbullular, kıymetli hanımefendiler, sevgili genç kardeşlerim, değerli dava ve yol arkadaşlarım sizlere kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. 81 vilayetimizin tamamındaki teşkilat mensuplarımıza selamlarımı iletiyorum. 

“Ölürsek şehit, kalırsak gaziyiz” inancıyla vatanımızın bekası uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kalanlarına başsağlığı diliyorum. 

İsrail şiddetine maruz kalan Gazzeli kardeşlerimiz için yüreklerimizin dağlandığı bir dönemdeyiz. İsrail’in barbarca saldırılarında şehit düşen 23 bin Filistinli kardeşimize de Allahtan rahmet diliyoruz.

Daha fazla çocuk öldürerek abad olacaklarını zannedenler er ya da geç ilahi adaletle yüzleşeceklerdir. Biz de bü süreçte zalimlerden hukuk önünde hesap sorulması için her türlü çabayı göstereceğiz. Birileri istiyor diye biz mazlumlara asla sırtımızı dönmeyeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin yanında dimdik duracağız. 

Ayrıntılar geliyor… 

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!