3 Adımda Dijital Gram Altın Satın Almak
Gündem 71 Editörü • 3 Nisan 2023 12:21
3 Adımda Dijital Gram Altın Satın Almak

Altın yatırımlarınızı dijital ortama taşımak istediğinizde öncelikle bunu nasıl yapacağınızı detaylıca öğrenmeniz gerekir. 1 gram altın ne kadar sorusuna yanıt aramanız güvenli yatırım için yeterli olmayacaktır. İşlem saatlerini ve limitlerini öğrenmeniz, yatırım yapacağınız güvenli platformu seçmeniz ve aldığınız altınların nasıl muhafaza edildiği oldukça önemlidir. Dijital gram altın satın al fikrine sahipseniz akla gelen ilk yöntem bankalar aracılığıyla altın almaktır. Bunun için bankada yatırım hesabınızın olması gerekir. Her bankanın kendine ait bir yatırım hesabı vardır. Hesap işlemlerinizi mobil uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik hesap açılış işlemleri için herhangi bir ödeme yapmanıza da gerek yoktur. Bütün alım satımlarınız anlık olarak gerçekleşir. Altınlarını gram, çeyrek ya da istediğiniz miktarlarda belirleyebilirsiniz. Alım yapmak istediğinizde izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

1. Alım Yönteminizi Belirleyin

Dijital gram altın satın al amacınız varsa bankalar yoluyla alım yapabilirsiniz. Ancak buna alternatif olarak tercih edebileceğiniz farklı ve popüler bir yöntem daha vardır. Gram gold token olarak adlandırılan proje gram altına endeksli bir tokendır. Altın fiyatlarında meydana gelen tüm hareketlilik tokenda da görülür. Bu sayede fiziksel yatırımlarınızı avantajlı koşullarla değerlendirebilirsiniz. Bu dijital varlığı satın almak istediğinizde ilk olarak platforma kayıt yaptırmanız gerekir. Hesap bilgilerinizi tamamlayarak hesabınıza para göndermelisiniz. TC kimlik numarası ve doğum tarihini doğruladıktan sonra hesap bilgilerine transfer yapabilirsiniz. Para gönderme işlemlerinde adınıza kayıtlı hesaptan ödeme yapma zorunluluğunuz vardır. Gönderdiğiniz tutar hesabınıza kesinti ve komisyon olmadan doğrudan yansıyacaktır. 

2. Miktara Karar Verin

Dijital hesapların en önemli avantajlarından biri istediğiniz zaman ve dilediğiniz miktarda alım yapabilmenizdir. Miktara karar verirken 1 gram altın ne kadar diye bakıp varlık durumunuza göre seçim yapabilirsiniz. Eğer ilk defa bu tarz bir platform ve yatırım şekli kullanıyorsanız başlangıç aşamasında miktarlarınızı düşük tutabilirsiniz. Bu sayede kayıp olasılığınız daha düşük olacaktır. Altın ve diğer tüm yatırımlarda riske edebileceğinizden fazla tutarları kullanmamanızda fayda vardır. 

3. Uygun Zamanda Alın

Yatırımların temel mantığını düşük fiyatlardan alıp yüksek fiyattan satarak aradaki fiyat farkından kazanç elde etmektir. Bu durum altın piyasasında sıklıkla yaşanır. Yatırımlarınızın dijital ortamda olması bu fiyat değişimlerinden daha hızlı yararlanmanızı sağlar. Özellikle gram altın satın al işlemlerinizin gram gold token cinsinden yaptığınızda şeffaflık, kolay erişim, hızlı ve ucuz transfer gibi özellikler sayesinde alımlarınız daha cazip hale gelir. Bu işlemlerinizin hepsini bitlo gramg projesiyle gerçekleştirebilirsiniz.