3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı
Gündem 71 Editörü • 3 Temmuz 2020 13:22
3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı

23 yıl önce MKE Mühimmat Fabrikası İmla İşletmesi TNT atölyesinin patlamasında hayatını kaybeden görev şehidi İsmet Altınışık, kabri başında dualarla anıldı.

3 Temmuz 1997’de Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Mühimmat Fabrikası İmla İşletmesinde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden fabrika işçisi İsmet Altınışık ölümünün 23. yılında ailesi, iş arkadaşları ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Türk Metal Sendikası tarafından organize edilen anma törenine MKE Genel Müdürü Yasin Akdere, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, MKE Genel Müdür Yardımcısı Arel Çağman ve fabrika müdürleri, Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş, MKE işçileri ve sendika üyeleri katıldı.

Şehitlikte mezarı başında anılan İsmet Altınışık için Yasin-i Şerif okundu. Dualarla bir kez daha anılan Altınışık’ın kabrine kırmızı gül bırakıldı. Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından açıklamalarda bulunan MKE Genel Müdürü Yasin Akdere; “Güvenlik önlemlerimiz maksimum seviyede alınıyor, alınmaya da en hassas şekilde devam edilecek. Korona sürecinde de söyledim biz bir aileyiz her birimizin sağlığı bizim için çok önemli. Her birimizin saçının kılına zarar gelsin istemiyorum. Çünkü devletimiz ve askerimiz bizden hizmet bekliyor. Bu anlamda maksimum seviyede güvenlik kurallarına uyum sağlanacak. Burada tabi değerli sendikacı arkadaşlarımızın da önemi çok büyük, bizim alandaki gözümüz, kulağımızsınız herhangi bir eksiklikleri olduğunda olur ya biz kaçıracak olursak sizlerde eskale edeceksiniz. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde hizmet üretmemiz lazım. Özellikle de bu dönemde Kahraman mehmetçiğimiz büyük başarılara imza atıyor, emniyet güçlerimiz büyük başarılara imza atıyor. Bizden makine kimya endüstrisi ailesi olarak gerçekten beklentiler çok büyük, Allah’ın izniyle de bizler utandırmayacağız. Elimizden gelenin fazlasını yapacağız, Bu anlamda bir takım olarak bir aile olarak hizmetimiz inşallah daim olsun. Kazasız belasız çalışma süreçleri inşallah bizim olsun. Çalışma arkadaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Biz kurallar koyabiliriz, biz süreçler tasarlayabiliriz ama en nihayetinde uyması gereken bireyler olarak bizleriz. Bu anlamda hassasiyet sağlamamız lazım, bilincimizi arttırmamız lazım, birbirimize sahip çıkmamız lazım. Bu anlamda inşallah makine kimya hakettiği yere sizlerin de çalışma arkadaşlarımın desteğiyle gelecektir. Tekrar başımız sağolsun inşallah bizlere şefaatçi olurlar, güzel günler inşallah bizi bekler böyle kötü günler bir daha yaşamayalım.” dedi.

IMG_0901 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0895 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0906 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0890 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0888 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0942 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0994 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0982 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_1029 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_0970 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı IMG_1058 3 Temmuz 1997 Patlamasında Şehit Olan İsmet Altınışık Dualarla Anıldı

Video:

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!