30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.Yıldönümü Kırıkkale’de Kutlandı
Gündem 71 Editörü • 31 Ağustos 2019 09:51
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.Yıldönümü Kırıkkale’de Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de törenlerle kutlandı.

Tören programı kapsamında; Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören, burada yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Çelenk Sunma Töreninin ardından Valilik Makamında, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ,beraberinde Garnizon Komutan Vekili Bkm.Alb.Serhat Atak ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile birlikte askeri ve mülki erkânın bayram tebriklerini kabul etti.

Daha sonra Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde resmi geçit törenine geçildi. Vali Yunus Sezer, Garnizon Komutan Vekili Bkm.Alb.Serhat Atak ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın askeri araç ile halkı selamlaması ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Binbaşı Fatih Koccu yaptı. Binbaşı Koccu,” Bugün, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kahraman ordumuzun halkımızla birlikte, vatanımıza ve bağımsızlığımıza yönelen saldırılara karşı tarihe altın harflerle yazılan bir mücadele vererek kazandığı büyük zaferin 97’inci yıldönümünü kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. 26 Ağustos 1922’de başlayan ve tarihimizin en çetin mücadelelerinden biri olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda kazandığımız büyük zafer, Milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne tutkusunu simgeleyen eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. ”dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okunarak halk oyunları gösterisinin sunulduğu program, geçit töreninin ardından sona erdi.

Daha sonra Vali Yunus Sezer ve protokol mensupları Kültür Merkezinde sergilenen ve “Kralların Ressamı” olarak tanınan Rahmi Pehlivanlı’nın Anıtkabir’den getirilen ” Atatürk Kompozisyonları” resimlerinin replikaları sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Ayrıca, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı kapsamında, Valilik tarafından bu akşam MKE Sosyal Tesislerinde bir resepsiyon verildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!