43 İlin Kesişimi; Kilit Kavşak Kırıkkale’de Kurban Bayramı Trafiği
Gündem 71 Editörü • 24 Haziran 2023 20:34
43 İlin Kesişimi; Kilit Kavşak Kırıkkale’de Kurban Bayramı Trafiği

Araç trafiğinin en yoğun olduğu noktalardan biri de 43 ilin geçiş güzergahındaki bağlantı yolu, diğer bir adıyla “kilit kavşak” Kırıkkale.

Burada jandarma ekipleri tarafından güzergahtan geçen araçlar tek tek durdurularak seyahat eden vatandaşların GBT kontrolü, sürücü ve araçların ise evrakları ile takograf kontrolleri yapılıyor.

43-ilin-kesisimi-kilit-kavsak-kirikkale-kurban-bayrami-trafik-yogunlugu-1 43 İlin Kesişimi; Kilit Kavşak Kırıkkale'de Kurban Bayramı Trafiği

Vatandaşlar, bayram tatilini, memleketlerinde, ailelerinin yanında ya da tatil beldelerinde geçirmek için her bayram yollara akın ediyor.

43-ilin-kesisimi-kilit-kavsak-kirikkale-kurban-bayrami-trafik-yogunlugu-3 43 İlin Kesişimi; Kilit Kavşak Kırıkkale'de Kurban Bayramı Trafiği

Karayolunu tercih ederek seyahat eden vatandaşlar yollarda araç yoğunluğu oluşturuyor. Trafiğin akışını rahatlatmak amacıyla bayram süresince polis ve jandarma ekip sayıları artırıldı.

Güzergahta her 10 kilometrede bir kolluk ekibi görevlendirildi.

43-ilin-kesisimi-kilit-kavsak-kirikkale-kurban-bayrami-trafik-yogunlugu-4 43 İlin Kesişimi; Kilit Kavşak Kırıkkale'de Kurban Bayramı Trafiği

Öte yandan olası olumsuzluklara anında müdahale için motorize ekipler de güzergahlarda ring halinde görev alacak.

Bir diğer önemli konu ise, güzergah boyunca şehirler arası trafiği aksatacak, küçük çaplı kavşaklar da araç trafiğine kapatılarak daha rahat bir geçiş sağlanması amaçlanıyor.

43-ilin-kesisimi-kilit-kavsak-kirikkale-kurban-bayrami-trafik-yogunlugu-2 43 İlin Kesişimi; Kilit Kavşak Kırıkkale'de Kurban Bayramı Trafiği

Tedbirler bayram süresince devam edecek.

Bayramlar sevinç günleri. Bu sevincin acıya dönüşmemesi için sürücülerin seyahatleri boyunca hız limitlerine, trafik kurallarına uymaları ve sık sık mola vermeleri ise rahat bir yolculuk için büyük önem taşıyor.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!