Adnan Duman Hasandede Köyünde Ziyaretlerde Bulundu
Gündem 71 Editörü • 20 Şubat 2023 20:26
Adnan Duman Hasandede Köyünde Ziyaretlerde Bulundu

Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, Hasandede köyünü ziyaret etti.

Hasandedeli vatandaşların dertlerini sıkıntılarını dinleyen Duman, sıkıntıları hep beraber el ele vererek çözeceklerini ifade etti.

HASANDEDE’NİN KADERİ BU

Adnan Duman, Hasandede köyünde ilk olarak Hasandede türbesini ve camisini ziyaret etti. Ardından Hasandede meydanında vatandaşlara seslenen Duman,” Hasandede’nin tarihi bir geçmişi var. Hasandede tarihi ve kültürel alanlar yok olup gidiyor. Bu Hasandede’nin kaderi olmamalı. Hasandede eskiden bir kasabaydı. Ne yazık ki artık köy oldu. Bu çok vahim bir olay.” dedi.

GÖÇÜ ÖNLEMEK İSTİYORUZ

Duman, sözlerine Kırıkkale hakkında yaptığı konuşma ile devam etti. “Kırıkkale’nin artık kabuğundan çıkması lazım. Yeni ve güzel projelerle Kırıkkale’yi geliştirmemiz gerek. Şu anda Kırıkkale’de işsizlik başını almış gitmiş durumda. İlk olarak bu işsizliği önlememiz lazım. Gençlerimiz Kırıkkale’de iş olmadığı İçin başka büyük kentlere göç ediyor. Bu göçü önlememiz gerekiyor. Biz elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Umarım her şey iyi olacak.” dedi.

VATANDAŞLARIN TEVECCÜHÜNÜ

Adnan Duman’a Hasandedeli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Vatandaşların teveccühünü kazanan Duman, Hasandede programını yaptığı taziye ziyaretlerinin ardından sonlandırdı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!