Ahmet Önal Araç Muayene Zamlarını TBMM’de Konuştu
Gündem 71 Editörü • 26 Ocak 2023 19:09
Ahmet Önal Araç Muayene Zamlarını TBMM’de Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, araç muayene zamları ile ilgili TBMM’de konuşma yaparak; “Vatandaştan talep edilen araç muayene ücretleri son derece yüksektir.” dedi.

CHP’li Önal konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Ak Parti iktidarları tarafından yapılan özelleştirme politikaları sonucunda daha önce Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araç muayene hizmetleri bir yıllık kârına karşılık yabancılardan oluşan bir şirkete devredildi.

Emekliye, memura yalnızca yüzde 30 zam yapan, yıllık enflasyon oranını yüzde 64 olarak açıklayan iktidarınız araç muayene ücretlerine yüzde 122 oranında zam yaptı. Yılda ortalama 10 milyon aracın muayenesinin yaptırıldığı ülkemizde hususi ve resmî araçlar iki yılda bir, ticari araçlar ise her yıl muayeneden geçmek zorunda. Çoğu zaman sadece on beş, yirmi dakikalık hizmet karşılığı vatandaştan talep edilen araç muayene ücretleri son derece yüksektir.

Hiçbir rekabet ortamı oluşturulmadan sadece bir özel şirketin tekel oluşturulduğu bu haksız uygulamayla vatandaşlarımız âdeta soyuluyor, iktidarınız ise bu durumu sadece izliyor.

Vatandaşlarımızın mağdur edildiği bu haksız uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!