Ahmet Önal, “Esnafımıza Kulak Verin”
Gündem 71 Editörü • 9 Mayıs 2021 14:26
Ahmet Önal, “Esnafımıza Kulak Verin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal Kırıkkale’de esnafın satılık olan dükkanının önünde konuştu.

CHP Milletvekili Önal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

KOSGEB tarafından küçük ölçekli işletmelere 3 yıl süreyle vadeli, faizsiz, geri ödemeli krediye başvuru şartları açıklandı. Buna göre 2020 yılı itibariyle gelir kaybına uğrayan, Kamu Bankaları tarafından daha önce verilen “İşe Devam Kredisinden” faydalanamayan Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcu olmayan esnafımızın bu krediden yararlanabileceği açıklandı. Şimdi buradan kepengini kapatmış, dükkanın camına devren satılık yazmış esnafımızın dükkanın önünden soruyorum. Kırıkkale’de bu şartları taşıyan en azından SGK’ya, Bağkur’a borcu olmayan esnaf var mı?

Daha önce verildiği iddia edilen kredilerden bir çok İşletme faydalanamadı.  Kırıkkale Belediyesi tarafından esnafa verildiği iddia edilen 1000 TL yardım birçok kişiye ulaşmadığı gibi yetersiz de kaldı. Yine kira desteğinden birçok esnafımız faydalanamadı. Bu süreçte yüzlerce işletme sahibi ya battı ya da batmak üzere, Mahalle bakkalları, büfeler, manavlar, kasaplar, kırtasiyeler, kahvehaneler, çay ocakları, lokantalar, kafeler kısacası tüm küçük esnafımız ekonomik olarak tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Esnafımız kan ağlıyor, adeta can çekişiyor. Esnafımıza kredi değil hibe verin, bunu yapmıyorsanız da krediye başvuru koşullarını hafifletin. Esnafımızın sesine kulak verin.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!