Ahmet Önal, İlkokul Öğrencilerine Bir Öğün Ücretsiz Yemek Verilmesi İçin TBMM’de Konuşma Yaptı
Gündem 71 Editörü • 16 Aralık 2022 20:05
Ahmet Önal, İlkokul Öğrencilerine Bir Öğün Ücretsiz Yemek Verilmesi İçin TBMM’de Konuşma Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, TBMM’de bir konuşma yaparak; “Ne olurdu bu bütçede ilkokul öğrencilerinin bir öğün yemeğinin devlet tarafından ücretsiz karşılanması için bir bütçe ayrılsaydı?” dedi.

TBMM’de yaptığı konuşmada CHP’li Önal şu ifadelere yer verdi;

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; ülkemizde o kadar çok sorun var ki saymakla bitmiyor. Belki sizin için çok önemli olmayabilir ama milyonlarca aile için son derece önemli bir başka konu daha var. Bugün, ülkemizde anne ve babalar çocuklarını okula gönderirken beslenme çantasına ne koyacak onu düşünüyor. Çocuğunun beslenme çantasına sadece kuru ekmek koyan aileler var. Bir insanın en değerli varlığı şüphesiz çocuklarımızken siz, anne ve babaları nasıl bu hâle getirdiniz hiç düşündünüz mü? Daha ilkokul çağında olan öğrencilerimiz yetersiz beslenme yüzünden büyüyemiyor. Karnını bile doyurmakta zorlandığımız çocuklarımız, hepimizin çocukları. Ne olurdu bu bütçede ilkokul öğrencilerinin bir öğün yemeğinin devlet tarafından ücretsiz karşılanması için bir bütçe ayrılsaydı? Ne olurdu bizim çocuklarımız, hepimizin çocukları okullarda bir öğün sıcak yemek yiyebilseydi?

Zengini daha zengin yapan, bütçe gelirinin büyük kısmını rantçılara, faiz lobilerine aktaran bu bütçede küçük bir pay da yoksul aile çocuklarına ayırsaydınız dünyanın sonu mu gelirdi? Ama yapamazsınız, Ne demişti sevgili Barış Manço? “Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası/Topu topu bir dilim kuru ekmek kavgası/Bazen durur bakarım bu ibret tablosuna/Kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok.”

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!