Ahmet Önal: “Kadın Cinayetlerinin Detaylı Araştırılması İçin Araştırma Önergesi Verceğim”
Gündem 71 Editörü • 24 Ağustos 2019 13:58
Ahmet Önal: “Kadın Cinayetlerinin Detaylı Araştırılması İçin Araştırma Önergesi Verceğim”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal Kırıkkale’de yaşanan vahşet ve tüm kadın cinayetlerinin araştırılması için Meclis Araştırma Önergesi vereceğini söyledi.

Kırıkkale’de Emine Bulut isimli bayan, dört yıl önce boşandığı erkek tarafından 10 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde bıçaklanarak öldürüldü. Emine Bulut’un son sözleri ”ölmek istemiyorum” oldu.

Ne Emine Bulut’un ”ölmek istemiyorum!” çığlıklarını, ne de çocuğunun ”anne gitme!” diye yakarışını hangi vicdan unutur ! Hangi yürek dayanır !!!! O çocuk ömrü boyunca ne annesini kaybettiği o anı ne de yaşadıklarını unutamayacak ! Kadın cinayetleri ve çocuk istismarı cezalarının artırılması için ne gerekiyorsa yapalım! Son yıllarda yaşananlara bakıyorum da Bu ülke de kadın ve çocuk olmak hatta bu ülke de insan olmak hiç bu kadar zor olmamıştı!

Bu vahşetin ve tüm kadın cinayetlerinin daha detaylı ve ayrıntılı araştırılması icin Meclis Araştırma önergesi vereceğim. Konunun takipçisi olacağım. İnsanlığın utandığı böyle vahşetlerin bir daha yaşanmaması da en büyük gayretimiz olacaktır. Emine Bulut kardeşimize bir kez daha Allah dan rahmet kederli ailesine başsağlığı dilerim.

#eminebulut

Gündem 71 Kırkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!