Ahmet Önal; “Karakeçili’de Dar Gelirli Vatandaşlarımız İçin Konut Projesi Var Mıdır?”
Gündem 71 Editörü • 27 Şubat 2020 17:43
Ahmet Önal; “Karakeçili’de Dar Gelirli Vatandaşlarımız İçin Konut Projesi Var Mıdır?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Karakeçili’de dar gelirli vatandaşlar için konut projesi ile ilgili TBMM’de soru önergesi verdi.

Önal, Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplanmasını istediği soru önergesinde;

Kentleşme, nüfus birikimini, fiziksel ve sosyal yapılaşmayı, karmaşık toplumsal ilişkiler ağını, iş dallarının farklılaşmasını ve birlikten bireyselliğe geçişin, meydana getirdiği kendine has kültürel bir sistemin oluşumunu ifade eder. Bu bakımdan kentleşme, toplumsal değişim ile oldukça ilgilidir. Diğer bir ifadeyle kentleşme, köyden kente geçiş süreciyle sosyo-kültürel değişimdir. Köyden kente göçün yarattığı kaçak yapılaşma ve bununla birlikte tarım, hayvancılığın yok olması, doğanın ve yaşayan yerel kültürlerin değişime uğraması da kaçınılmazdır.

Köylerden kentlere göç yerine, köylere geri dönüş süreci özendirilmeli tarım ve hayvancılık desteklenmeli, “Köy Kent Projesi” geliştirmeli, köyüne dönen nüfusun gereksinmelerini karşılayacak planlı, altyapısı tamamlanmış yerleşim alanları planlanarak dar gelirli vatandaşlarımızın konut edinmesi sağlanmalıdır.

Bu sebeple;

1- Kırıkkale ilimize bağlı Karakeçili ilçemizde dar gelirli vatandaşlarımıza ve emeklilerimize konut edindirme kapsamında herhangi bir çalışmanız var mıdır?

2- Konut edindirme kapsamında bir çalışma var ise bu konudaki çalışmalar ne zaman başlayacaktır?

3- Yıllardır küçülen, göç veren Karakeçili İlçemizde bu duruma son verecek bir çalışmanız var mıdır?

ifadelerine yer verdi.

İşte Önal tarafından verilen soru önergesi; 

Scan Ahmet Önal; "Karakeçili'de Dar Gelirli Vatandaşlarımız İçin Konut Projesi Var Mıdır?"

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!