Ahmet Önal Kırıkkale’de Su Patlakları İle İlgili Yerinde İnceleme Yaptı
Gündem 71 Editörü • 1 Eylül 2022 13:40
Ahmet Önal Kırıkkale’de Su Patlakları İle İlgili Yerinde İnceleme Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Kırıkkale’de su patlakları ile ilgili yerinde inceleme yaparak; “Maalesef Kırıkkale’mizde musluktan akıtılamayan su caddelerde sokaklarda boşa akıyor.” dedi.

CHP’li Önal inceleme sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

Bugün Sanayi Mahallesi 1476. Sokaktayız. Sorun yine kronikleşen su patlakları. Günlerdir şebeke suyu sokağa, caddeye akıyor.

Vatandaşlarımız birçok kez Belediye yetkililerini arayarak sorunu şikayet etmiş. Ancak belediye yetkililerinden aldıkları cevap şu şekilde ”Şehrin her yerinde su patlakları var yetişemiyoruz.” oluyormuş.

Bugün Sanayi Mahallesi, daha önce Yaylacık, Çalılıöz, Kaletepe, Yenimahalle ve diğer mahallelerimizde su kesintileri vatandaşımızı mağdur ediyor.

Boşa akan su hem vatandaşımızın bahçesine, evine zarar veriyor hem de vatandaşlarımıza fatura ediliyor. Oluşan su birikintileri elektrik direkleri ve trafoların etrafını kaplamış durumda. Buralarda çocuklarımız oyun oynuyor. Allah göstermesin bir elektrik kaçağı telafisi mümkün olmayan can ve mal kayıplarına yol açabilir. Acilen önlem alınması gerekiyor. 

Maalesef Kırıkkale’mizde musluktan akıtılamayan su caddelerde sokaklarda boşa akıyor. Problemi çözmesi gerekenler her zaman olduğu gibi yine ortalıkta yok. Kırıkkale’miz bunu haketmiyor. 

Buradan Kırıkkale Belediyesi yetkililerine sesleniyoruz. Bir an önce altyapıya bütçe ayırın. Mahallelere çıkın ve vatandaşın isyanını görün. Verdiğiniz sözleri tutun.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!