Ahmet Önal; Kırıkkale’miz Tarihinin En Zor, En Karanlık Günlerini Yaşıyor
Gündem 71 Editörü • 8 Haziran 2022 12:10
Ahmet Önal; Kırıkkale’miz Tarihinin En Zor, En Karanlık Günlerini Yaşıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, son zamanlar da her gün gelen zamlar ile ilgili TBMM Genel Kurulunda konuşma yaparak; “Vatandaş ay sonunu getiremiyor, esnaf kepenk kapatıyor, geçim sıkıntısı çığ gibi büyüyor.” dedi.

Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada CHP’li Önal şu ifadelere yer verdi;

Her gün ekmekten şekere, akaryakıttan ayçiçeği yağına kadar yapılan zamların ardı arkası kesilmiyor. Son bir yılda una yüzde 200, elektriğe yüzde 250, akaryakıta yüzde 300 zam geldi. Artan maliyetler sebebiyle Kırıkkale’de 200 gram somun ekmeğin fiyatı son olarak 3 lira oldu. Bu zamlar vatandaşı da fırıncıyı da mağdur ediyor. Vatandaş ay sonunu getiremiyor, esnaf kepenk kapatıyor, geçim sıkıntısı çığ gibi büyüyor.

Kırıkkale, icra takip dosyalarının en çok olduğu, boşanma davalarının da çığ gibi büyüdüğü bir kent hâline geldi. Yirmi yıldır tek başına iktidar olanlar Kırıkkale’nin hiçbir sorununu çözemediği gibi yeni sorunların da oluşması sağladı. İşsizliğin her geçen gün arttığı, iş bulamayan gençlerin şehri terk ettiği Kırıkkale’miz tarihinin en zor, en karanlık günlerini yaşıyor. Uygulanan yanlış ekonomi politikaları vatandaşın alım gücünü her geçen gün biraz daha azaltıyor, yoksulluk derinleşiyor. Vatandaşımız ülkemizi bu hâle getirenlerden hesap soracağı günü yani sandığı bekliyor diyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!