Ahmet Önal, Kırıkkale’nin Su Sorunlarını TBMM’de Dile Getirdi
Gündem 71 Editörü • 25 Ekim 2021 14:40
Ahmet Önal, Kırıkkale’nin Su Sorunlarını TBMM’de Dile Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal Kırıkkale’de yaşanan su sorunları hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında CHP’li Önal şu ifadelere yer verdi; “Merkez nüfusu 200 bin olan Kırıkkale’miz en temel belediyecilik hizmetlerine ulaşmakta dahi zorluk çekiyor. Altyapıdan ulaşıma, trafik sorunundan içme suyu eksikliğine kadar neredeyse hiçbir problemi çözülemeyen Kırıkkale’mizde bugünlerde sık sık yaşanan su kesintileri artık yurttaşlarımızı çileden çıkardı.”

“Hemen her gün birçok cadde, sokak ve mahallede yaşanan su patlakları, bitmek bilmeyen su kesintileri âdeta vatandaşımıza nefes aldırmıyor. Ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve yoğun işsizlik nedeniyle ekonomik olarak çok sıkıntılı günler geçiren Kırıkkale’mizde içme suyuna ayrı, kullanma suyuna ayrı para veren yurttaşlarımız buna rağmen temiz suya ulaşmakta zorlanıyor.”

“Hemen yanı başından Türkiye’nin en büyük ırmağı olan Kızılırmak’ın geçtiği şehrimizde su arıtma tesisinin neden tam kapasite çalıştırılamadığı sorusu da cevap bekliyor. Kırıkkale halkı sorunlarına çözüm beklerken hâlen altyapı sorunlarının giderilmesi için bir adım atılmaması tepkilere neden oluyor. Kısacası, bu çağda Kırıkkale halkı bunu hak etmiyor.”

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!