Ahmet Önal: “MKE Genel Müdürlüğü Kırıkkale’ye Taşınsın”
Gündem 71 Editörü • 27 Ağustos 2019 00:06
Ahmet Önal: “MKE Genel Müdürlüğü Kırıkkale’ye Taşınsın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, MKE Genel Müdürlüğü’nün Kırıkkale’ye taşınması için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

Chp Kırıkkale Millet vekili Ahmet Ünal 233 Sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifini gerekçesiyle birlikte TBMM başkanlığına sundu.Yapılan gerekçe ise şöyle;

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Yönetim Organizasyon Şemasında yer alan en Silah Fabrikası Müdürlüğü, Barut Fabrikası Müdürlüğü, Mühimmat Fabrikası Müdürlüğü, Ağır Silah Ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü, Pirinç Fabrikası Müdürlüğü, Hurda İşletme Müdürlüğü, Mali ve İdari Hizmetler Daire Başkanlıklarına bağlı Destek Tesisleri İşletmesi Müdürlüğü olmak üzere en önemli 5 fabrikası ve 2 işletme müdürlüğü Kırıkkale’de bulunmaktadır.

Aliağa Hurda İşletme Müdürlüğü İzmir, Seymen Hurda İşletme Müdürlüğü İzmit, Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğü Çankırı, Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası Müdürlüğü Elmadağ, Kapsül Fabrikası Müdürlüğü, Gazi Fişek Fabrikası Müdürlüğü,Maksam Makine ve Maske Fabrikası Müdürlüğü Ankara’da bulunmaktadır.

İdari ve Mali Yönden de Kırıkkale’de iş yükünü taşıyan kurumun Genel Müdürlüğü Kırıkkale’de bulunmalıdır. Kazanç yönünden ekonomimize büyük katkı sağlayan MKEK’nin vergi gelirleri ilimiz bütçesine büyük katkı sağlayacak, aynı zamanda diğer tesisler ile idari ve mali yönden iletişim kopukluklarının önüne geçecektir. Bürokrasinin artması engellenmiş olacaktır.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!