Ahmet Önal, Sağlık Çalışanları İle İlgili Soru Önergesi Verdi
Gündem 71 Editörü • 23 Ekim 2020 16:02
Ahmet Önal, Sağlık Çalışanları İle İlgili Soru Önergesi Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, TBMM’de sağlık çalışanları ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılmasını istediği yazılı soru önergesi verdi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Önal; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de covid-19 virüsü ile mücadele edilmektedir. Bu mücadelede en önemli görevi doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız canları pahasına sürdürmekte, sağlığımız için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadırlar.
Bu bağlamda; Sağlık alanında taşeron işçi olarak çalışmakta iken kadroya geçen tüm sağlık emekçilerimizin maaşlarının yükseltilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, tayin, terfi, düşük sigorta primi gibi tüm özlük haklarının düzenlenmesini, Başta hemşirelerimiz, sağlık teknisyenlerimiz, teknikerlerimiz ve sağlık memurlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza 3600 ek gösterge dahil tüm hakları acilen verilmelidir. Bu hususta Sağlık Bakanlığı na yaptığımız çağrının yanıt bulmasını diler, canları pahasına görev yapan tüm sağlık emekçilerimize teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

İşte Ahmet Önal tarafından verilen yazılı soru önergesi;

ahmet-onal-soru-onergesi-1 Ahmet Önal, Sağlık Çalışanları İle İlgili Soru Önergesi Verdi ahmet-onal-soru-onergesi-2 Ahmet Önal, Sağlık Çalışanları İle İlgili Soru Önergesi Verdi ahmet-onal-soru-onergesi-3 Ahmet Önal, Sağlık Çalışanları İle İlgili Soru Önergesi Verdi

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi