Ahmet Önal’dan Su Kesintileri İle İlgili Açıklama
Gündem 71 Editörü • 28 Temmuz 2021 10:05
Ahmet Önal’dan Su Kesintileri İle İlgili Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal Kırıkkale’de sık sık yaşanan su Kesintileri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Önal şu ifadelere yer verdi;

Şehrimizde sık sık yaşanan su kesintileri vatandaşlarımızı fazlasıyla mağdur etmiş, bu konuya çözüm getirecek hiçbir kapsamlı adım bugüne kadar Kırıkkale Belediyesi tarafından atılamamıştır. İçinde bulunduğumuz yaz mevsiminin bu sıcak günlerinde 2 gündür yine benzer bir su kesintisi ile karşı karşıyayız.

Üstelik su kesintisinin neden kaynaklandığı, bu problemin kalıcı çözümü için ne gibi çalışmaların yapıldığı, vatandaşımızın uğradığı mağduriyetin ne zaman giderileceği ile ilgili belediye yetkililerince bugüne kadar doyurucu bir açıklama yapılmamış olması da başka bir yönetimsel zaafiyettir. Son 2 gündür de vatandaşımız haklı tepkilerini birçok ortamda dile getirmiş ancak hiçbir cevap alamamıştır.

Ak parti iktidarı su problemini dahi çözememiş, alt yapı konusunda hiçbir çalışma yapamamış, Kırıkkale yi susuz bırakan iktidar olarak şimdiden tarihe geçmiştir.

21. Yüzyılda birçok şehrimiz ulaşımda raylı istemleri konuşurken, atık suların yeniden ekonomiye kazandırılması ile ilgili Arge çalışmaları yaparken, modern yolları, doğa dostu projeleri ile anılırken maalesef Kırıkkale miz, halen sık sık üstelik uzun süreli su kesintileri ile gündeme gelmektedir.
Hemen yanıbaşından Kızılırmak’ ın geçtiği Kırıkkale miz bu avantajından da bu güne kadar faydalanamamış, halen susuzluk problemini çözememiştir.

Üstelik milyonlarca lira para harcanarak yaptırılan arıtma tesislerinden neden faydalanılamamaktadır. Şehrimizde yaşanan tüm olumsuzlukları geçmiş dönem yönetimlerine mal edenler, 7 yıldır su ve alt yapı problemlerinin çözümü için bugüne kadar herhangi bir çalışma neden yapmamışlardır. En azından Kırıkkale kamuoyunun bunun nedenlerini bilmeye hakkı vardır.

Kendisinden önceki Ak partili belediye başkanı tarafından belediye çalışanlarına maaş verilemediğini söyleyip, üstü kapalı kendi partisinin önceki yönetimlerini suçlayanlar, su problemi konusunda da yine aynı savunma yöntemine mi başvuracaklar doğrusu merak ediyoruz.

Değerli basın mensupları; hem Kırıkkale hem de Kırıkkaleli ler bunu haketmiyor. Bu çağda halen su problemini çözememiş yerel yönetimlerin başarısızlığının faturasını şehir merkezinde yaşayan 200 bin Kırıkkaleli nin ödemek zorunda kalması hepimizi üzüyor. Sorunun kaynağı ve muhatabı olan yöneticiler ise ortalıkta gözükmüyor. Sadece seçim dönemi hatırladığınız, seçimden sonra hatırını dahi sormayı unuttuğunuz hemşehrilerimiz size ders vermeye hazırlanıyor bundan emin olabilirsiniz.

Vatandaşlarımız; 5 dakikalık yağmurda havuza dönen yolların, bu mevsimde günlerce susuz kalmanın, içme suyuna ayrı, şebeke suyuna ayrı para ödemek zorunda kalmanın, köstebek yuvasına dönmüş yolların, yaşanan trafik sorununun ve daha nice başarısızlığınızın faturasını ilk seçimde size kesecektir. Saygılarımla

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!