Ahşap Boyama
Gündem 71 Editörü • 28 Şubat 2023 22:50
Ahşap Boyama

Ahşap boyama, mobilya sektöründe kullanılan bir yöntemdir. Son zamanlarda bayanların ilgi odağı haline gelmiştirAhşap boyama kursları boyamanın ayrıntılarını anlatarak insanların mobilya dönüşümlerini profesyonelleştirmiştir. Eskiyen mobilyaların dönüşümleri şaşırtıcı güzelliktedir. Ahşap boyama denildiği zaman insanların aklına sadece ahşap ürünleri boyama gelebilir. Aslında durum öyle değildir. Ahşap boyama plastik, metal, deri gibi birçok alanda uygulanabilir. Yıpranmış yüzeylere rahatlıkla uygulanır.

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır?

İlk önce boyanacak yüzey güzelce temizlenir. Yüzeyin zımparaya ihtiyacı varsa zımpara işlemi yapılır. Daha sonra temiz bir fırçayla yüzey boyanır. Boyanan yüzeyin kuruması için 24 saat beklenir. Ardından ikinci kat boya uygulanır. İkinci kat boya kuruyunca vernik atılır. Ahşap boyama işleminde fırçalarınızın ipek içerikli olması yüzeyde fırça izi olmamasını sağlar. Böylece boya yüzeyi daha muntazam görünür.

Ahşap Boyama Çeşitleri Nelerdir?

Ahşap boyama çeşitleri çoktur. Düz renk boyalar yapılabildiği gibi eskitme modeller de  yapılabilir. Bunun için özel eskitme boyaları bulunmaktadır. Ahşap boyama ile ilgili ürünleri https://www.guvensanat.com/ahsap-boyalari adresinden inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı