AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu, Kırıkkale’de Ziyaretlerde Bulundu
Gündem 71 Editörü • 26 Mart 2022 17:55
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu, Kırıkkale’de Ziyaretlerde Bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale’de bir dizi ziyaretlerde bulunarak esnafı ziyaret etti.

İlk olarak ziyaretlerine Kırıkkale Belediyesi ile başlayan Sarıeroğlu, şeref defterini imzaladı, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Sarıeroğlu Zafer Caddesi’nde esnafı ziyaret ederek partisinin il başkanlığında İl Başkanı Mustafa Kaplan ve partililerle bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Sarıeroğlu şu ifadelere yer verdi;

Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Engellilerimize yönelik çalıştayımızı gerçekleştirdik, mahalle bazlı ev ziyaretleri yapıyoruz. Yaşlılarımıza yönelik çalıştayımızı geniş kapsamlı gerçekleştirdik.

Yine Yaşlılar Haftası kapsamında, Cumhurbaşkanımızın mektubunu ileterek çok kıymetli yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Türkiye genelinde bir haftada yaklaşık 80 bin yaşlımızı da telefonla arayarak, Cumhurbaşkanımızın selamını ilettik.

İhtiyaçları ve talepleri konusunda temaslarımız oldu. Şimdi de ramazan ayı öncesi çalışmalarımızı teşkilat olarak gözden geçiriyoruz. Ramazan ayını verimli, ruhuna uygun şekilde yardımlaşma ve dayanışmayı en üst seviyede tutarak idrak etmeyi arzu ediyoruz.

Diğer ülkelerle kıyasladığımız zaman Türkiye, özellikle sağlık alanında yaptığı altyapı yatırımları, güçlü personel ve sosyal güvenlik yapısı sayesinde bu süreci atlatmaya çalıştı.

Diğer ülkelerde içimizi acıtan kareler yaşandı. Çok şükür ki Türkiye’nin 20 yıldır AK Parti iktidarları döneminde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde attığı adımlar sayesinde sağlık anlamında bu süreci güçlü bir şekilde geçirdik.

Salgın sonrasında da tüm dünyanın içerisinden geçtiği ve salgının neden olduğu bir küresel ekonomik durum söz konusu.

Bu süreci de Türkiye’nin sağlıklı bir şekilde atlatabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Arka arkaya paketlerimizi çıkarıyoruz, düzenlemelerimizi yapıyoruz.

Başta toplu sözleşme süreçleri olmak üzere asgari ücret ve en son gıda harcamalarında yüzde 8’den 1’e indirilen KDV uygulamaları, yine toplumun her kesimine yönelik yaptığımız çalışmalarla bu süreci de Türkiye olarak olumlu şekilde atlatacağımıza ve yöneteceğimize inanıyoruz.”

Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi geleceğe, 2023’e ve sonrasına da emin adımlarla güçlü şekilde taşımak, her bir vatandaşımızın geleceğe umutla bakabilmesini sağlayacak düzenlemeleri yapmak için var gücüyle çalışmalara devam ediyor.

İnşallah güzellikler içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu bağlamda teşkilatlarımıza da gönülden teşekkür ediyoruz. Yatırımlarına ve çalışmalarına devam eden Türkiye, gelecekle ilgili güçlü hedefler koyarak bu doğrultuda, birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam ediyor.

Hem masada hem sahada hem diplomaside, gerçekten öncü ve lider bir Türkiye söz konusu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!