AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Kırıkkale’de; ‘Milletimiz Yine AK Parti Diyecek, Yine Cumhur İttifakı Diyecek’
Gündem 71 Editörü • 17 Ağustos 2023 19:56
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Kırıkkale’de; ‘Milletimiz Yine AK Parti Diyecek, Yine Cumhur İttifakı Diyecek’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, şehir buluşmaları kapsamında Kırıkkale’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Basın mensupları ile de bir araya gelen Başkan Yardımcısı Şen, “Geçen seçimde bizden giden belediyeler oldu. Onları geri alacağımızı düşünüyoruz. Başta büyükşehirler olmak üzere Türkiye’deki önemli belediyeleri alacağız. Milletimiz yine AK Parti diyecek ve yine Cumhur İttifakı diyecek diye düşünüyorum.” dedi.

Şehir buluşmalarının AK Parti için büyük önem taşıdığını belirten Şen, “AK Parti devriminin en önemli ayaklarından biridir ve sessiz bir devrimdir. Bu devrim devam ediyor sessiz ama bir devrim olarak devam ediyor. Onun en önemli unsurlarından birisi de bu şehir buluşmalarıdır.” dedi.

AK Parti olarak seçimden seçime çalışan bir parti olmadıklarını belirten Şen şunları söyledi:

“Seçim biter, ertesi gün biz öbür seçime başlarız. Nitekim öyle olmuştur. Bugün ben buradayım ama diğer başkan yardımcısı arkadaşlarımız başka şehirlerimizde. Biz seçime kadar Türkiye’deki bütün şehirlerimizi birkaç defa dolaşmış olacağız. Zaten il teşkilatlarımız sürekli sahada. Belediyelerimiz sürekli çalışma halinde. Milletvekillerimiz sürekli sahada ve mecliste. Hem sahada hem mecliste olan birisi olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Biz inşallah bu süreçte daha önce yaptığımız gibi sıkılmamış bir tek el bırakmayacağız. Çalınmamış bir tek kapı bırakmayacağız ve girilmemiş bir tek gönül bırakmayacağız.”

-“Türkiye’deki önemli belediyeleri alacağız.”

Şen, Türkiye’deki önemli belediyeleri geri alacaklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz zaten bir gönül hareketi ve gönüllü hareketiyiz. Bizim teşkilat mensuplarımız gönüllü olarak burada bulunurlar. Allah rızası için çalışmalarını yaparlar. Nöbet değişimi geldiğinde yeni kardeşlerine nöbeti devrederler ve onların arkasına geçerler ve çalışmaya devam ederler ve bu böyledir ve böyle de devam edecektir. Bu çerçevede biz başta büyükşehirler olmak üzere Türkiye’deki önemli belediyeleri alacağız. Bundan emin olabilirsiniz. Geçen seçimde bizden giden belediyeler oldu. Onları geri alacağımızı düşünüyoruz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Buna yeni belediyeler ekleyeceğiz. Cumhur İttifakı olarak devam edeceğiz. Yer yer iş birliklerimiz olacak Cumhur İttifakı mensubu olan kardeş partilerimizle. Bazen tek başına girecektir partiler. Bazen beraber bir işbirliği yapıp beraber bir karar alıp o karara göre bir aday belirlenecektir. Bunları seçim sürecinde daha yakından takip edeceksiniz sizler de. Bizler bunlara çalışıyoruz ve sonrasında da inşallah hayırlı sonuçlarını, güzel sonuçlarını hep beraber yaşayacağız. Bizden çıkan belediyeyle tekrar geri alma planları yapıyoruz. Çalışacağız. Halkımız bizi tercih edecek. Geçen sefer Türk milleti öyle tercih etti. Başımızın üstünde. Hiçbir sorun yok. Milletimiz öyle diyorsa, Türk milleti büyük bir millettir. Onun kararı güzeldir. Benden yana karar vermese de kararı doğrudur.”

-“Milletimiz yine AK Parti diyecek, yine Cumhur İttifakı diyecek”

Seçim çalışmalarını çok kapsamlı yürüttüklerini açıklayan Şen, şunları kaydetti:

“Kayıplara uğramış yılları, kaybedilmiş yılları çalışkanlığımızla, becerimizle, aklımızla geri kazanırız ve üzerine yeni şeyler koyarız. Ama bununla da yetinmeyi düşünmüyoruz. Daha da çok çalışıp halihazırda bizde olmayan, daha önce de bizde olmamış olan yerlerin de bazılarını Cumhur İttifakı partileri olarak birimiz, diğerimiz ya da ortak adayımız almaya çalışacağız. Bunun için de dediğim gibi çalınmamış kapı bırakmayacağız. Gidilmemiş yürünmemiş sokak olmayacak. Girilmemiş gönül kalmayacak. Biz kaybedince bir şehri, bir seçimi, milleti suçlamayız. Kendimize döner bakarız. Nerede hata yaptık? Mesela şunu söyledik. Demek ki, girmediğimiz bazı gönüller kalmış. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, birlik, beraberlik içerisinde çoğulcu, katılımcı ve sivil ve özgür bir mantalite ile bunları yapacağız ve bu seçimlerde milletimiz yine AK Parti diyecek. Yine Cumhur İttifakı diyecek diye düşünüyorum.”

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!