AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Kırıkkale’de; ‘Biz Seçimlere Çoktan Hazırlandık’
Gündem 71 Editörü • 7 Eylül 2023 20:47
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Kırıkkale’de; ‘Biz Seçimlere Çoktan Hazırlandık’
Kırıkkale Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Kırıkkale’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Engin Pehlivanlı ve partililerle bir araya gelen Yılmaz, daha sonra Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret ederek, yürüttükleri hizmetler hakkında bilgi aldı.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı’nda bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz şöyle dedi;

Biz böylesi bir siyasi geleneğin, disiplinin mensuplarıyız. Bizim diğer siyasi partilerden farkımız, biz insanımıza hizmet etmek için ve insanımıza hizmet etmenin aracı olarak siyaseti yapıyoruz. Hizmeti, mutlaka siyasal iletişimin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyoruz. Hizmeti insanımızın talebi olarak alıyoruz. Bu hizmeti yaptığımız takdirde insanımıza faydalı olacağımızı ve siyasal iletişim kurmakta ancak o zaman başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Ancak o zaman Allah’ın rızasını alabileceğimize, onu da kulun duasının takip edeceğine inanıyoruz.

Kimi ne olmak istediğini söylüyor, kimi o olmadığı için küsüyor, kimi ‘değişim lazım’ diyor, genel başkanını değiştirmek istiyor. Bu, belediye başkanının söyleyeceği laf mı? ‘Olmaz böyle siyaset, değişim lazım’ diyor. Ondan 3 ay önce de genel başkanını cumhurbaşkanlığına yakıştırıyor, ardında ona parti başkanlığını çok görüyor. Böylesine makamları birbiriyle mukayese eden, tartışan, makamlara sahip olmak için verilmiş bir mücadele olduğunu gösteren bundan daha iyi bir gösteri ve ipucu olmaz diye düşünüyorum. Onlar öyle, biz de hizmet konuşuyoruz.

810’u AK Parti’nin, 231’i de Cumhur İttifakı ortağımız MHP’nin. Topladığımızda 1041 belediye yapıyor. 1390 belediyenin büyük çoğunluğuyla Türkiye’yi yöneten bir siyasi hareketiz. Şu anda AK Parti’li belediyelerde memur ve yönetim kadrolarında 12 bin insan çalışıyor. 250 bin de bu belediyelerimizde çalışan belediye personelimiz var. Allah’ın izniyle belediyeler ordusuna sahibiz. Çok büyük bir güç olarak 2024 mahalli idareler seçimlerine gidiyoruz. Biz bu seçimlere çoktan hazırlandık.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı’nda düzenlenen programa Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Engin Pehlivanlı, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!