AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı Oldu
Gündem 71 Editörü • 17 Ocak 2024 16:04
AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı Oldu
Kırıkkale Haber

AK Parti’de heyecanla beklenen Kırıkkale Belediye Başkanlığı için süreç tamamlandı.

Mevcut Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, üçüncü kez yeniden aday gösterildi.

Mehmet Saygılı Ak Partinin Kırıkkale Belediye Başkan Adayı oldu. Saygılı böylelikle 3. Kez aday gösterilerek Kırıkkale siyaset tarihine geçti. Saygılı bu dönem seçilmesi halinde 3. Kez üst üste seçilen ilk Başkan olacak.

mehme-saygili AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı Oldu

YARIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAMUOYUNA AÇIKLAYACAK

AK Parti Genel Merkezi tarafından yarın Ankara’da düzenlenecek olan törenle Mehmet Saygılı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna resmi şekilde ilan edilecek.

MEHMET SAYGILI KİMDİR?

1969 Yılında Hacı Kaya ve Aysel Saygılı’nın beşinci evlatları olarak dünyaya gelen Mehmet Saygılı, İlkokulu Tınaz İlkokulunda, Ortaokulu Atatürk İlkokulunda, Liseyi ise Kırıkkale Lisesinde tamamladı. Mehmet Saygılı Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1990-1991 yılları arasında İngiltere’de Lisan eğitimi aldı. 1991–1992 yılları arasında askerlik hizmetini ifa etti. 1993 yılından itibaren merkezi Kırıkkale olan aile şirketinde ticari faaliyetine devam etti. 2009 yılında Adalet ve Kalkınma partisinde il genel meclis üyesi seçildi. Mehmet Saygılı 2011 yılında Kırıkkale İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ruhsatına sahibi olan Saygılı, Kırıkkale İli Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı ( Kiktav ) kurucu üyeliği, Kırıkkale Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, Polis Hizmetlerini Güçlendirme Derneği Yönetim Kurulu üyeliği gibi Sosyal, Kültürel ve Yardım amaçlı pek çok dernekte üyelikleri bulunuyor. Mehmet Saygılı 30 Mart 2014 Seçimlerinde ve 31 Mart 2019 Seçimlerinde tekrardan Adalet ve Kalkınma Partisinden Kırıkkale Belediye Başkanı seçildi. Evli ve üç çocuk babası.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!