Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’dan HDP’ye Sert Tepki
Gündem 71 Editörü • 5 Şubat 2022 10:13
Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’dan HDP’ye Sert Tepki

HDP’li vekil Oya Ersoy’un TBMM kürsüsünde Osmanlı ve İslam dinine yönelik hakaret içeren sözlerine cevap AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’dan geldi.

HDP’li vekil Ersoy, meclis kürsüsünden İslam’a ve Ormanlı’ya hakaret içeren ifadelerde bulunmuştu. Ersoy’a meclis kürsüsünden cevap veren Can ‘Mübarek günlerdeyiz, “Bin beş yüz yıl önce…” diye geçmişe bir atıf yaparak İslami değerleri hiç kimse aşağılayamaz. Herkes haddini, hududunu, sınırını bilecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde kutsal değerlerimize kimseyi laf ettirmeyiz. Eğer maksadını aşmışsa gelsin, sözlerini geri alsın.Sözlerini vuzuha kavuştursun. Aksi takdirde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu olarak sizi telin ederiz, sizi kınarız. Sizi ademi mahkûmiyete mahkûm ederiz.’ şeklinde konuştu.

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy meclis genel kurulunda yaptığı konuşma da ‘Size neden gerici diyoruz biliyor musunuz? Çünkü sizler 500 yıl geride kalmış Osmanlı’yı, 1500 yıl geride kalmış din esaslı toplum düzenini yeniden hortlatmaya çalışıyorsunuz. Biz kadınlar özgür olabileceğimizi öğrendik ve ne 500 yıl ne de 1500 yıl öncesine gitmeye niyetimiz yok. Götüremezsiniz.” ifadelerini kullanmıştı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!