Ak Partili Belediyelerin Twitter’da Başlattığı Kar Diyaloğuna Kırıkkale Belediyesi’de Katıldı
Gündem 71 Editörü • 7 Aralık 2019 08:06
Ak Partili Belediyelerin Twitter’da Başlattığı Kar Diyaloğuna Kırıkkale Belediyesi’de Katıldı

Ak Partili Belediyelerin Twitter’da başlattığı kar diyaloğuna Kırıkkale Belediyesi de katıldı.

Dün akşam saatlerinde Erzurum, Sivas, Niğde, Nevşehir, Rize ve Bingöl belediyelerinin sosyal medya hesaplarında kar ile ilgili yaptığı paylaşımlar kullanıcıları gülümsetti.

Şehirlerinden kış manzarası ile paylaşım yapan belediyeler Twitter üzerinden diğer illeri etiketleyerek onların durumu hakkında bilgi edindiler. Kırıkkale Belediyesi de bu eğlenceli paylaşımlara dahil oldu. Tokat Belediyesi kendisini etiketleyen Kocaeli Belediyesi’ne ‘Kocaeli biz ancak geçen yıldan nostalji yapıyoruz. Onbeşliler diyarı Tokat henüz kar ile kucaklaşmadı, tabi yüksekleri saymazsak. Umarım çok bekletmez, kar yağsada ecük kar topu oynasak heri diyenlerin sesini şimdiden duyuyoruz” derken topu Kırıkkale Belediyesi’ne atarak ‘Kırıkkale Belediyesi sizin oralarda havalar nasıl’ sorusunu sordu.

Tokat Belediyesi’nin sorusuna ise Kırıkkale Belediyesi ‘Tokat Belediyesi havası sert insanı mert silaha adını veren şehir Kırıkkale’de henüz kar yağışı olmadı’ derken bu defa Çorum Belediyesi’ne yönlendi ve ‘Böön sizin oralar nasıl Çorum Belediyesi’ karşılığını verdi. Çorum Belediyesi ise Kırıkkale Belediyesi’nin sorusunu ‘Kıymetli komşumuz Kırıkkale Belediyesi; havamız soğuk, leblebimiz sıcak, umudumuz tam. Yüksek kesimlere yağdı, soğuğunu iliklerimizde hissediyoruz. Beyaz sabahlara uyanmak dileğiyle… Dünyanın merkezine bekleriz’ çağrısı ile yanıtladı. Belediyeler arasında ki kar muhabbeti sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!