“Amatör Spor Haftası” Etkinlikleri Başladı
Gündem 71 Editörü • 7 Ekim 2019 19:51
“Amatör Spor Haftası” Etkinlikleri Başladı
Kırıkkale Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak uygulanan “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri Mehter Takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşle başladı.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında haftaya ilişkin açılış töreni gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından haftanın önemine ilişkin açılış konuşması yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan, 7-13 Ekim 2019 tarihleri arasında kutlanacak Amatör Spor Haftasının hayırlı olması temennisinde bulundu. Törende konuşan Vali Yunus Sezer ise “Kırıkkale halkımızın spora karşı ilgilisi malumlarınız. 7’den 70’e herkes spora gönül vermiş durumda. Burada bizim yapmak istediğimiz spor tesisleri ile spor antrenörleri ile devletin ve kurumların imkânları ile gençlerimizi ve sporcularımızı bir araya getirmek. İnşallah bu hafta ve bu haftadaki gibi buna benzer programlar vesile olur. Biz şunu amaçlıyoruz; öğrencilerimizin her birisi bir spor branşı ile ilgilensin, bir müzik branşı ile ilgilensin. Bunu sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Son bir yıl içerisinde hem okullarda hem cami derneklerinde hem de diğer alanlarda spor kulüplerinin, sporcuların arttığını ifade eden Sezer, “İnşallah gençlerimiz sporda elde edecekleri başarılarla ilimizi gururlandıracaklar. Bu hafta dolayısıyla tüm amatör sporla uğraşan sporcularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Amatör Spor Haftası’nın açılış törenine Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin, Defterdar İbrahim Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, şube müdürleri, idareciler, amatör spor kulüplerin temsilcileri, antrenör ve sporcular katıldı. Açılış töreni Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü karate, jimnastik ve halk oyunları ekiplerinin coşkulu gösterileriyle tamamlandı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!