Amerika Southern Üniversitesi’nden, Kırıkkale Üniversitesi’ne Ziyaret
Gündem 71 Editörü • 8 Mart 2023 22:11
Amerika Southern Üniversitesi’nden, Kırıkkale Üniversitesi’ne Ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Southern Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Senatosu Başkanı Prof. Dr. Oswald D’Auvergne, Bilim ve Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı  Prof. Dr. Patrick Mensah, Türkiye ile İrtibat Temsilcisi Bilgisayar Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Kandara ve Bursa Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan’ı makamında ziyaret etti.

Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz ile Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci de ziyarette hazır bulundu.

Üniversitemiz ile Southern Üniversitesi arasında ortak yapılabilecek projeler üzerine görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan,  Üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar ile işbirliği protokollerini Southern Üniversitesi heyetine anlattı.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Prof. Dr. Oswald D’Auvergne,  Prof. Dr. Patrick Mensah, Prof. Dr. Osman Kandara ve Bursa Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez’e teşekkür eden Rektörümüz,  misafirleriyle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Rektörlükten ayrılan Southern Üniversitesi Heyeti, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan eşliğinde Üniversitemiz Dış İlişkiler  Başkanlığını ziyaret etti.  Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer, Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Aral Duvan, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Yasemin Kuşdemir ve TÖMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Öznur Özdarıcı, Southern Üniversitesi Heyetine Üniversitemizin yurtdışında bulunan üniversitelerle yapmış olduğu çalışmalar, işbirliği anlaşmalarımız, personel ve öğrenci değişim programları, yabancı uyruklu öğrencilerimiz ve TÖMER hakkında bilgi verdi. 

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Dış İlişkiler  Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer, Prof. Dr. Oswald D’Auvergne,  Prof. Dr. Patrick Mensah ve Prof. Dr. Osman Kandara’nın Üniversitemizin uluslararası çalışmalarıyla ilgili sorularını cevapladı.

Ziyaret, Dış İlişkiler  Başkanlığı binasında bulunan Southern Üniversitesi irtibat merkezinde fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!