Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi Açılışı Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 27 Ekim 2019 00:18
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi Açılışı Yapıldı
Kırıkkale Haber

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi açılışı ve 9. Ekonomi Değerlendirme Toplantısı kentteki özel bir otelde iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, faizlerin düşmesi ile enflasyonun da düştüğünü belirterek, “Şimdi artık yatırım, istihdam, ihracat ve büyüme dönemidir.”dedi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Aydın, “Faizler düşerse kaos olur diyenler bugün oluşan tabloyu çok iyi okumalı. Bugün faizlerin düşmesi ile enflasyonun da düştüğünü görüyoruz. Hamdolsun tek haneli rakamlara yeniden döndük. Bunun avantajlarını ilerleyen günlerde daha da iyi göreceğiz. Mevcut faiz oranları ile otomotiv sektörümüzde az da olsa yeniden bir canlanma gördük. İnsanlarımız kredi borçlarını yeniden yapılandırma olanağı buldu. Reel sektörümüz yeniden yatırım yapmak için umutlandı.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Aydın, şunları söyledi: “Anadolu’da olacağız dedik. Sadece İstanbul gibi Ankara gibi büyük şehirlerde oturup bu güzide kurumu yönetmeyeceğiz. Anadolu’nun her şehrinde, her ay bir şehirde şehrin ekonomisini konuşmak üzere, şehrin ekonomisini değerlendirmek üzere, üyelerimizin bizatihi yerlerini sanayilerini, işletmelerini görerek ülkeye neler sağlıyorlar, ya da ortak neler yapabiliriz onu istişare etmek, müşahede etmek için Anadolu’da olacağız dedik. Ve gittiğimiz şehirlerin aylık olarak ekonomiye neler katıyor, hangi ülkeden ne alıyor, hangi ülkeye ne satıyor bunu hep birlikte değerlendirme imkanı buluyoruz.

-“Şimdi artık yatırım, istihdam, ihracat ve büyüme dönemidir.”

(Faizler düşerse kaos olur diyenler bugün oluşan tabloyu çok iyi okumalı. Bugün faizlerin düşmesi ile enflasyonun da düştüğünü görüyoruz. Hamdolsun tek haneli rakamlara yeniden döndük. Bunun avantajlarını ilerleyen günlerde daha da iyi göreceğiz. Hakeza mevcut faiz oranları ile otomotiv sektörümüzde az da olsa yeniden bir canlanma gördük. İnsanlarımız kredi borçlarını yeniden yapılandırma olanağı buldu. Reel sektörümüz yeniden yatırım yapmak için umutlandı. Bu yeterli mi hayır. Faiz oranları ülkemizde hala yüksek. Şimdi artık yatırım, istihdam, ihracat ve büyüme dönemidir. Bankalarda bu olumlu havaya süratle eşlik etmeli şirketlerimizin ve vatandaşlarımızın üzerindeki ağır faiz yükünü hafifleterek ticari, konut, araç ve ihtiyaç kredilerin, süratle indirmelidirler. Bankalar fahiş oranlarda her yıl kar elde ettiklerini açıklarken, iş dünyamız ve vatandaşlarımızın sırtında faiz ağır bir yük olarak durmaktadır. Merkez Bankası bu cesur adımlarını atmaya devam etmeli yatırım ile sağlıklı büyüme modelinin önünü açmalıdır.

-“Malımızla canımızla devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız.”

Enflasyon verilerine baktığımızda karşımızda şöyle bir tablo var. TÜFE’de 2019 eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 8.42, bir önceki yılın aynı ayına göre 9.26, ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 18.27 artış gerçekleşti. Ancak, yıl sonu Hazine ve Maliye Bakanlığımızın verilerine göre önümüzdeki ekim, kasım, aralık aylarının dahil olmasıyla birlikte yüzde 12’nin altına inmiş bir enflasyonla inşallah yılı kapatmış olacağız. Ve önümüzdeki sene yüzde 9’larda, bir sonraki sene yine Hazine ve Maliye Bakanlığımızın hedeflerine göre yüzde 6’larda bir enflasyonla inşallah yolumuza devam edeceğiz.

Ülke olarak, iş dünyası olarak yılmayacağız. Yıkılmayacağız. Daima daha da ilerlere koşarak bu emperyalist sistemlere, bu terör sevicilere gereken cevabı en güzel şekilde vereceğiz. Allah’ın izniyle ülkemiz güçlendikçe, ülkemize karşı daha da saygılı olmalarını gerektiğini onlara hep birlikte göstereceğiz. Şu mesajı buradan vermek istiyorum. Biz iş dünyası olarak hiçbir yaptırımdan çekinmiyoruz. Konu memleket meselesi ise gerisi teferruattır diyoruz. Malımızla canımızla devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız.”

anadolu-aslanlari-isadamlari-dernegi-askon-kirikkale-subesi-acildi-3 Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi Açılışı Yapıldı anadolu-aslanlari-isadamlari-dernegi-askon-kirikkale-subesi-acildi-2 Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi Açılışı Yapıldı anadolu-aslanlari-isadamlari-dernegi-askon-kirikkale-subesi-acildi-4 Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi Açılışı Yapıldı

İhbar Ajans

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!