Anadolu Teknikerler Federasyonu Kuruldu
Gündem 71 Editörü • 21 Aralık 2021 16:45
Anadolu Teknikerler Federasyonu Kuruldu

6 ilin Teknikerler Dernekleri’nin bir araya gelmesi ile Anadolu Teknikerler Derneği kuruldu. Kırıkkale Teknikerler Derneği Başkanı Mesut Yıldırım genel başkan yardımcılığına seçildi.

Ankara, Kırıkkale, Batman, Siirt, Elazığ ve Van Teknikerler Dernekleri’nin bir araya gelmesi ile kurulan Anadolu Teknikerler Federasyonu Kongresinde; Kurucu Genel Başkanlık görevini Ertan Kılıç’ın üstlenirken, Kırıkkale Teknikerler Derneği Başkanı Mesut Yıldırım’a da Anadolu Teknikerler Federasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

Ankara’da düzenlenen kongrede bir konuşma yapan Anadolu Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Yıldırım; “Bizim ve bizden önceki yöneticilerin,  yıllardır kurmayı arzu ettiği Türkiye Teknikerler Odası’nın ilk ayağı olan Federasyon olma çalışmalarımız, diğer illerimizin desteği ile tamamlanmış bulunmaktadır. Meslek grupları içerisinde başta İnşaat, Makine, Elektrik, Bilgisayar, Kimya, İsg, Gıda ve Harita Teknikerleri olmak üzere, yapılan girişimler sonucunda Teknikerlerin Şantiye Şefliği hakkının tekrar kazanıldı ve teknikerler kendilerinden belge almaları halinde Şantiye Şefliği yapabilecekler. Kuruluşu gerçekleşen Federasyonda Kırıkkale’nin de Genel Başkan Yardımcılığı düzeyinde temsil hakkı var. Kırıkkale’de ki teknikerlerin sesini en üst perdeden duyuracağız. İkna edilmişlerle değil inanmışlarla çıktığımız bu yolda Kırıkkale’de bulunan tüm tekniker meslektaşlarımızla yoğun çalışmalar yürüteceğiz. Meslek odalarının kuruluş amaçları arasında meslek disiplinini ve meslekler arası eşgüdümü sağlamak gibi önemli görevler vardır. Türkiye’de sayıları 4 milyona ulaşan teknikerlerin örgütlenmesi her geçen gün artıyor. Bizde tüm tekniker meslektaşlarımızı bu örgütlenmesi her geçen gün artıyor. Bizde tüm tekniker meslektaşlarımızı bu örgütlenmenin çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz.” dedi.

anadolu-teknikerler-federasyonu-kuruldu-002 Anadolu Teknikerler Federasyonu Kuruldu

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!