Ankara Gazetesi Hakkında Merak Edilenler
Gündem 71 Editörü • 3 Aralık 2023 19:23
Ankara Gazetesi Hakkında Merak Edilenler

Ankara gazete araştırması yapanlar, Ankara Gazetesi hakkında bilgi almak isterler. Ankara Gazetesi’yle ilgili merak edilenleri sizler için açıkladık.

Ankara Gazetesi Kurucusu Kimdir?

Ankara Gazetesi İbrahim Aydemir tarafından kurulmuştur. Kendisi 1955 senesinin 26 Aralık tarihinde dünyaya gelmiştir. Atatürk Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi mezunudur. Okuldan mezun olduktan sonra bir süreliğine mali müşavirlik görevini yürütmüştür. Bu dönemde serbest çalışmıştır. Sakarya Üniversitesi’nden eğitim alarak bağımsız denetçi unvanı kazanmıştır.

Doğu Anadolu’nun ve ayrıca Erzurum kentimizin ilk özel hastanesinin kurucu ortaklarından biridir. Bu hastanede yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Ayrıca basın sektöründe yatırımları bulunmaktadır. Ankara gazete araştırması yapanlar için şu bilgilerden de bahsedelim: Erzurum’un en köklü yayın organı olan Erzurum Gazetesinin de sahibidir. Aynı şekilde Erzurum’un ilk yerel televizyon kanalı olan Kanal 25’in de ortağı konumundadır.

Sürekli basın kartı sahibi olan Aydemir, diğer yandan pek çok farklı ulusal gazetede makale ve fıkraları yayınlanan bir kişidir. Bölgenin en mühim ve bağımsız STK’sı hükmündeki DOSİAD yönetim kurulu başkanlığını üç dönem boyunca sürdürmüştür. Bununla beraber bölgenin başka bir STK’sı olan DABKON’da yüksek istişare kurulu başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

Ankara Gazetesi, günümüzde en popüler ulusal gazetelerden biridir. İnternet yayıncılığı da yapan gazete, gündem, siyaset, eğitim, bilim, kültür, sanat, sağlık, yaşam, ekonomi, teknoloji gibi pek çok farklı kategoride haber paylaşımlarını sürdürmektedir.