Ankara – Sivas YHT Kırıkkale Bölümünde İlk Test Sürüşü Gerçekleştirildi
Gündem 71 Editörü • 5 Mart 2020 13:24
Ankara – Sivas YHT Kırıkkale Bölümünde İlk Test Sürüşü Gerçekleştirildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının Kırıkkale-Yerköy istikametindeki 14 kilometrelik alanda test sürüşü yaptı.

Turhan, Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde Hızlı Tren Hattı alanına geldi. Turhan, burada treni bir süre kullanarak Balışeyh-Yerköy hattının 90-104 kilometre arasındaki 14 kilometrelik hattın enerjili deneme sürüşünü gerçekleştirdi.

ankara-sivas-yht-hizli-tren-test-surusu-2 Ankara - Sivas YHT Kırıkkale Bölümünde İlk Test Sürüşü Gerçekleştirildi

Sürüş sonrası trenden inen Turhan, daha sonra kara yoluyla Yozgat’ın Yerköy ilçesi Yapı Merkezi Şantiyesi’ne hareket etmek üzere kentten ayrıldı.Bakan Turhan’a Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ile diğer yetkililer eşlik etti.

ankara-sivas-yht-hizli-tren Ankara - Sivas YHT Kırıkkale Bölümünde İlk Test Sürüşü Gerçekleştirildi

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının tamamlanması halinde Ankara-Sivas arasında 440 kilometrelik mesafe 2 saate düşmüş olacak. Bu sayede bölgede yaşayan ve Orta Anadolu Bölgesindeki sadece bu güzergahın geçtiği iller değil, onun etrafındaki komşu iller de bu hizmetten faydalanmış olacak.

ankara-sivas-yht-hizli-tren-test-surusu-4 Ankara - Sivas YHT Kırıkkale Bölümünde İlk Test Sürüşü Gerçekleştirildi ankara-sivas-yht-hizli-tren-test-surusu-3 Ankara - Sivas YHT Kırıkkale Bölümünde İlk Test Sürüşü Gerçekleştirildi

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!