Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Haziranda Hizmete Girecek
Gündem 71 Editörü • 11 Mart 2021 16:40
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Haziranda Hizmete Girecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Balışeyh’te Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

YHT’nin test sürüşü için Ankara’dan Kırıkkale Balışeyh konvensiyonel hattına hızlı tren ile gelen Bakan Karaismailoğlu, “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın artık son günlerini yaşıyoruz açılış için. Ankara Merkez Tren Garı’ndan trenimizle binerek buraya kadar geldik. İnşallah son testlerimizi son ayarlarımızı yapıyoruz. Haziran ayı itibariyle bütün vatandaşlarımıza Ankara Sivas YHT hattıyla buluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

adil-karaismailoglu-kirikkale-yuksek-hizli-tren-1 Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Haziranda Hizmete Girecek

Bakanı Karaismailoğlu, “Artık sona geldik. Son ayarları yapıyoruz. İnşallah Haziran ayı itibarıyla projemizi vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Artık çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. Ama Kırıkkale’den sonra Sivas arasını 250 kilometreyle hızla aşıp Ankara’yı Sivas’a kavuşturmuş olacağız. Artık sona geldik. Son ayarları yapıyoruz. İnşallah Haziran ayı itibarıyla projemizi vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Artık çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. Ama Kırıkkale’den sonra Sivas arasını 250 kilometreyle hızla aşıp Ankara’yı Sivas’a kavuşturmuş olacağız. Ankara’yla Sivas değil sadece Ankara, Kırıkkale, Yozgat hattını birbirine bağlıyoruz ve doğu bölgemizdeki vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını sağlamış olacağız. Farklı noktalarda önemli çalışmalarımız da var. Bursa’yı Ankara hattına bağlayan bir taraftan da Ankara-İzmir hattında önemli çalışmalarımız var. Yine güneyde Mersin, Adana, Gaziantep hatlarımızı da bir an önce hizmete almanın çabası içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

adil-karaismailoglu-kirikkale-yuksek-hizli-tren-3 Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Haziranda Hizmete Girecek

Balışeyh konvansiyonel hattında yapılan programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Vali Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı eşlik etti.

adil-karaismailoglu-kirikkale-yuksek-hizli-tren-5 Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Haziranda Hizmete Girecek

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!