Araba Yıkama Makinası
Gündem 71 Editörü • 4 Ekim 2022 07:58
Araba Yıkama Makinası
Kırıkkale Haber

Araba yıkama makinası arabaların fiziki olarak emek vermeden kolay bir şekilde yıkanabilmeleri için üretilen özel bir makinedir. Sahip olduğu mekanizma ile kısa zaman içinde en büyü arabaların dahi kolayca yıkanabilmelerini sağlayabilirler. Hem endüstriyel hem de ev tipi olarak üretilirler. Su kaynağından aldıkları suyu çok güçlü bir şekilde püskürten bu makineler aynı zamanda suyu çok ekonomik kullanırlar. Ancak suyun çok güçlü bir şekilde püskürtülmesinden dolayı yakın mesafede olan kişiler için bir risk olabilir. Çünkü bu kadar güçlü atılan su doğal olarak insan cildine veya araçların boyalarına zarar verebilir. Bu sebeple yıkama işlemi yapan kişiler ne kadar mesafede durmaları gerektiğini mutlaka bilmelidirler. 

Bilindiği gibi araba yıkama işletmelerinde kullanılan makineler çok farklı ve çok güçlü özellikler de üretilirler. Aynı anda köpükleme, silme, durulama veya yıkama gibi işlemler yapan bu makineler arabaların tam olarak temizlenebilmelerini sağlayabilirler. Ancak ev tipi makineler genellikle sadece su atarlar ve bu sebeple bulundukları ortamda mutlaka su kaynağı olmalıdır. Kullanılacak olan makinenin ana gövde ise su tabancası arasında ki hortumu mutlaka baskıya dayanıklı olmalıdır. Çünkü su gerçekten de çok güçlüdür ve kimi zaman bu boruların hasar almalarına neden olabilirler. Ev tipi araba yıkama makinası en önemli avantajları çok yer kaplamamaları ve aynı zamanda kolay bir şekilde kullanılabilmeleridir.  

Araç Yıkama Makinesi

Araç yıkama makinesi kullanıldığı zaman çok az bir su miktarı ile arabalar kalıcı olarak yıkanırlar. Arabalar üzerinde yer alan lekelerin tamamen temizlenebilmesi için fırça kullanmadan dahi sonuç alınabilir. Ev tipi yıkama makinesi kullanan kişiler bu makinelerin yakınlarında hem elektrik hem de su kaynağı bulunduğundan emin olmalıdırlar. Çünkü bu makineler genellikle elektrik ile çalışırlar. Fiziki emekler ile araba yıkamanın ne kadar zor olduğunu bilen kişiler bunun için genellikle bu makineleri tercih ederler. Kolay bir şekilde kurulması ve aynı zamanda kolay bir şekilde kullanılması sebebi ile isteyen herkes ev tipi araç yıkama makinelerini diledikleri zaman temin ederek kullanabilirler. Bu sayede evlerin bahçelerinde veya garajlarda dahi rahat bir şekilde araç yıkanabilir.

Arabaların bu makineler ile yıkanması ile her yıkamadan ortalama %80 su tasarrufu yapıldığı bilinmektedir. Özellikle el ile yıkama işlemlerin de çok fazla su kullanıldığı düşünülürse bu makineleri kullanmanın ne kadar faydalı olduğu daha da kolay anlaşılabilir. Makinenin uzun ömürlü olması ve aynı zamanda herhangi bir arıza yapmaması için sahip olduğu ekipmanların düzenli olarak kontrolden geçirilmesi gerekir. Özellikle suyun çekilmesini ve püskürtülmesini sağlayan motorun bakımları kesinlikle aksatılmamalıdır. Bu sayede kullanıcılar makinelerini uzun zaman sorunsuz bir şekilde kullanabilirler. Kendinize uygun araç yıkama makinesi modelleri temin etmek istediğinizde sizde dilediğiniz zaman sanayiden.com ile iletişime geçerek aradığınız modelleri bulabilirsiniz.