Arapça Çeviri
Gündem 71 Editörü • 1 Şubat 2022 21:47
Arapça Çeviri
Kırıkkale Haber


Profesyonel tercüman kadrosu tarafından verilen Arapça çeviri hizmeti kapsamında tüm çeviri ihtiyaçlarına uygun çözümler sunulur. Hem uygu fiyatlı hem de kaliteli olan çevirilerde belgenin kullanılacağı alana göre çeviri planlanır. Güvenilir ve hızlı bir şekilde yapılan çevirilerde konu, kaynak dil ve hedef dil seçimleri esas noktadır. Arapça kaynak dil ya da hedef dil olduğunda bu dili ana dil seviyesinde bilen tercümanlar görevlendirilir. Bu sayede metnin anlam bütünlüğü bozulmaz ve çeviri birebir yapılır.

Bireysel ve kurumsal müşterilere özel olarak sunulan çözümler sayesinde çeviri kalitesi daima yüksektir. Fiyatlar bütçeye uygun olacak şekilde belirlenir, günün her saatinde müşterilere çeviri ile ilgili destek verilir. İsteğe göre yeminli tercüme, noter onayı ve apostil onay işlemleri de tercüme ofisi tarafından yürütülür. Bu işlemlerin yapılabilmesi için müşterinin başlangıç aşamasında talepte bulunması gerekir. Aksi halde yeminli tercüme yerine normal tercüme yapılacak ve belgenin ıslak imzası ile kaşesi eksik kalacaktır.

Arapça Türkçe Çeviri

Her iki dilin kullanıldığı yerde yaşayan ve iki ülkenin kültürünü bilen kişiler tarafından yapılan tercümelerde beklentiler en iyi şekilde karşılanır. Arapça Türkçe çeviri yaparken belgenin konusuna bakılır ve çeviriye o alanda uzman olan çevirmen atanır. Tercümanın süreci sorunsuz yürütebilmesi adına yanına bir editör atanır ve tüm kontroller yapıldıktan sonra belge teslim edilebilir hale gelir. Tercüme planlanırken müşterinin istekleri alınır ve bunlar sürece dahil edilir. Çeviri tamamlandıktan sonra talep edilen şekilde müşteriye ulaştırılır. Bölge sınırlamasının olmaması sayesinde tercüme hizmetinden isteyen herkes yararlanabilir. Tercüme bürosu bünyesinde Arapça ve Türkçe başta olmak üzere tüm diller için yeminli tercüman imzalı, apostil onaylı, noter onaylı ve konsolosluk tasdiki gibi alanlarda çeviri yapılır.